po., 17. duben 2017 22:28

Vojtěch Dyk a B-SIDE BAND zamíří v rámci připravovaného turné i do Olomouce

Oficiální plakát turné Oficiální plakát turné Zdroj: ticketstream.cz
Už potřetí se talentovaný zpěvák, hudebník a herec Vojtěch Dyk představí olomouckému publiku v rámci svého turné. Nebude ale sám. S jeho jménem je neodmyslitelně spjata brněnská orchestrová skupina B-SIDE BAND, která jej, jak už bývá v posledních letech zvykem, během vystoupení doprovází. Fanoušci se koncertu dočkají už 4. května v prostorách olomouckého výstaviště ve Smetanových sadech.

Do roku 2013 si každý spojil jméno Vojty Dyka s kapelou Nightwork, kde působil jako její frontman. Společně s Jakubem Prachařem, Františkem Soukupem a dalšími vystoupali se svými osobitými, možná až kontroverzními songy. Během svého působení získali několik hudebních cen, včetně prestižního ocenění Zlatý slavík.

S B-SIDE BANDem se Dyk snaží o něco trochu jiného. „Jde nám o jednoduchost a maximální sdělnost, a to by mělo být vidět i slyšet na pódiu jak ve výpravě, tak v repertoáru,” představuje své turné, připravené pro rok 2017. „Právě ta jednoduchost sdělování mi v dnešní době chybí, všechno je zanesené takovým mediálním bahnem a my chceme tohle bahno rozvířit a postavit proti němu jasnou a čistou zprávu. Vracíme se k atmosféře 60. let, které podle nás právě tohle nabízela,“ dodává. Hlavním pomocníkem při zpracovávání Dykovy vize mu byl bandleader orchestru Josef Buchta.

Po hudební stránce se bude opravdu na co těšit. Zazní jak nové autorské skladby, tak největší světové hity ve speciálně upraveném aranžmá pro skupinu B-SIDE BAND. Zavzpomínají i na Karla Černocha v podání dvou písniček a s největší pravděpodobností dojde i k zajímavým tanečním kreacím.

Kromě změny repertoáru došlo i ke značným úpravám na pódiu. Nový design by měl divákům připomínat posezení v jejich oblíbeném baru. Přímo na jevišti se jeden takový bar bude nacházet, kde během koncertu bude barman míchat nejrůznější koktejly, a fanoušci si tak budou moci užít atmosféru se vším všudy a podle své chuti. 

První z koncertů se uskuteční už 24. dubna v Brně, kde pak hudebníci odehrají další dva koncerty. Z Brna se přesunou do Velkého Meziříčí, následovat bude Olomouc, Luhačovice a na závěr vystoupí 10. května v pražském Foru Karlín.

Zobrazeno 2244 krát
Naposledy upraveno: st., 19. duben 2017 11:38
Pro psaní komentářů se přihlaste