čt., 1. prosinec 2011 20:42

Vypsaná fixa přivezla muziku ze San Piega

Kdo ve středu dorazil do Účka na koncert této pardubické partičky, rozhodně neprohloupil. Fixa znovu naplno ukázala, jakou sílu mají její živá vystoupení a více než dostatečně pokřtila své nové CD Detaily. Slovy jednoho z jejich textů, „my máme všechno, co chcem, my máme dobrou náladu!“

U-klub rozhodně nepraskal ve švech a za zdravým jádrem pogujících skalních fanoušků nebyl problém najít volné místo, ale na atmosféře to koncertu každopádně neubralo. Namísto avizovaného Divadla DNO se jako předskokan představila přeloučská kapela Liguére, jejíž výkon se nehodnotí snadno. Na jednu stranu tři normální chlápci středního věku, které doplňoval šílený frontman Alan, jenž si neustále rozpouštěl a znovu uvazoval culík a u toho řval cosi neurčitého. Pouze občas pochycená slova vám tak dávala tušit, že se jedná o text písničky. A to nemluvím o fázích s megafonem, který používal více než často, a kde už jste v porozumění textu nedoufali vůbec. Na druhou stranu jim nelze upřít energii, kterou do vystoupení vložili, a dalo by se říct, že ve výsledku byli hlavním hvězdám večera důstojnou předkapelou.

Márdi a jeho kumpáni na nic nečekali a zahájili koncert pěkně od podlahy, když představili některé písně ze svého nového alba. To ostatně po chvíli přišel na pódium pokřtít kytarista Liguére Míla. Místo tradičního šampaňského se chopil lahvového piva a tak trochu nesměle prohodil k pódiu pár sympatických slov. „Važte si Vypsané fixy, protože kluci mi už mnohokrát řekli, jak hodně si váží vás,“ uzavřel těmito slovy svou řeč a show mohla pokračovat. Kluci ze San Piega (Pardubice – pozn. autora) postupně zahráli i svoje starší pecky, což nejenergičtější skupinu před pódiem vyprovokovalo ještě k větší aktivitě a ostatně ani zbytek návštěvníků se nenechal zahanbit. Skákalo se, pogovalo a zpívalo. Márdi rovněž ocenil olomouckou pohostinnost, když se s publikem podělil o svůj zážitek z Horního náměstí, kde dostal punč zadarmo. Atmosféra byla prostě a jednoduše perfektní, což ostatně dokládá i fakt, že kapela odehrála dva přídavky.

Olomoucký koncert Vypsané fixy znovu ukázal, že naživo jsou jejich písničky ještě působivější a chytlavější než když si je pouštíte do sluchátek. Promyšlené pořadí písní, výbornou komunikaci kapely s publikem a pozitivní energií nabitý U-klub si vychutnal každý, kdo nelitoval peněz a rozhodl se událost navštívit.

 

Foto: http://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2011/03/vypsana-fixa.jpg

Zobrazeno 2934 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:42
Pro psaní komentářů se přihlaste