Rudolf Špaček

V sobotu 22. dubna náchodští fotbalisté porazili do té doby třetí tým tabulky FC Hlinsko a podruhé za sebou slavili plný bodový zisk. Výhru si domácí zajistili díky dvěma gólům Matěje Jahody, které vstřelil v úvodu obou poločasů. Díky této výhře se Náchod posunul v tabulce na třinácté místo a v boji o záchranu čtvrté nejvyšší fotbalové ligy stále oživuje naděje o setrvaní.
Hokejisté Hradce Králové už vedli v semifinálové sérii s Vítkovicemi 3:0, avšak sérii hranou na čtyři vítězná utkání musel rozhodnout až sedmý zápas. Hradečtí totiž nezvládli druhé domácí utkání a následně to nedopadlo ani v Ostravě a opět doma. V rozhodujícím zápase hraném v Ostravar aréně nakonec hradečtí zvítězili po prodloužení díky brance Okuliara a slaví historicky první postup do extraligového finále.
čt., 30. březen 2023 14:13

Hodina Země už podvanácté v Náchodě

Náchod - Již podvanácté se Náchod připojil k celosvětové akci Hodina Země na podporu ochrany naší planety. V letošním roce se tento happening konal v sobotu 25. března od půl deváté večer na Masarykově náměstí. Během této akce byl pro zúčastněné připraven doprovodný program včetně tanečních vystoupení dětí ze zdejšího Střediska volného času (SVČ). Akce se zúčastnili i zástupci města, kteří celou akci společně se SVČ zastřešovali.
Ostrava - V sobotu 3. prosince se uskutečnil další MMA turnaj organizace Oktagon, ve kterém byly kromě klasických zápasů vidět i dva titulové. První znich byl zápas mezi dvojící Jakub Tichota a proti němu Mate Sanikidze, který tento souboj nakonec vyhrál na body. V tom druhém se utkal zatím v Oktagonu neporažený David Kozma, který měl za soupeře brazilského bíjce Kaika Brita, který Kozmovi udělil technické KO a sesadil ho z velterového trůnu.