Sabina Šťástková

Sabina Šťástková

Psaná žurnalistika, sportovní specializace Název: Nový zimní stadion v Litvínově Počet textů: 4 Hlinkův stadion je mým druhým domovem, za moderní arénu bych neměnil, říká litvínovský fanoušek Marek Šimšálek; Hráli na několika moderních stadionech, ale ani jeden se tomu litvínovskému nevyrovnal; Hokejový uragán se řítí do Litvínova, Hlinkův stadion čekají historické změny; Když budu optimistický, rok 2024 jako konec výstavby je rozhodně reálný, říká Jiří Šlégr
Pro někoho starý zimák v havarijním stavu. Pro Jakuba Petružálka a Martina Havelku, útočníky litvínovské Vervy, ovšem jedinečný stadion s dlouholetou historií, vynikající atmosférou a zároveň místo, na kterém oba vyrostli. Hlinkův stadion zkrátka milují. Přepych a komfort, který jim nová moderní hala může nabídnout, nijak nevyhledávají. Přesto si uvědomují, že na výjimky od hokejového svazu se neustále spoléhat nemohou, a proto je rekonstrukce milovaného stadionu nezbytným krokem k tomu, aby jejich mateřský klub mohl bojovat o další extraligový titul i v následujících letech.
Ačkoliv s příchodem prvních dubnových dnů naplno propukly semifinálové duely hokejové extraligy, na litvínovském stadionu jako by se život zastavil. Po závěrečných bojích ani stopy, žádní fanoušci, žádní hráči, zkrátka hrobové ticho. Tentokrát však na vině není koronavirová pandemie, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale brzké selhání Vervy v předkole play-off. Namísto povzbuzování a sledování zápasů se proto ve městě na severu Čech stává středem pozornosti plánovaná rekonstrukce stadionu.
Bývalý hráč, trenér, generální ředitel a předseda představenstva. Jiří Šlégr si v litvínovském klubu vyzkoušel hned několik pozic. Ačkoliv v současné době žádnou funkci nezastává, svému klubu zůstal věrný. O rekonstrukci Zimního stadionu Ivana Hlinky totiž usiluje i nadále jako člen městského zastupitelstva. V rozhovoru se rozpovídal o nutnosti rekonstrukce, aktuální finanční situaci, ale také o svých vizích a podmínkách, které musí každý stadion splnit, aby mohl zápasy hokejové extraligy pořádat.
Marek Šimšálek jezdí na Hlinkův stadion od svých deseti let. Zažil zde pády i vzestupy v podobě historického titulu, teď se však bude muset vypořádat s rekonstrukcí. Litvínovský zimní stadion totiž v následujících letech čeká nevyhnutelná přestavba na moderní arénu, která poskytne lepší zázemí jak samotným hráčům, tak i fanouškům. Ačkoliv rekonstrukce přinese větší komfort oběma stranám, příznivci litvínovského hokeje, v čele s Markem, plánované změny příliš nevítají.
Daniel Dvořák je vášnivým atletem a zároveň bronzovým medailistou z Mistrovství Evropy v netradičních vrzích. V rozhovoru prozradil, proč si vybral právě atletiku a jaké jsou jeho cíle do budoucna. Mimo jiné také povyprávěl o jeho vlastních zkušenostech se známými sportovními osobnostmi, jakou jsou například oštěpaři Barbora Špotáková a Jan Železný.
Praha – Biatlonový kolotoč se tento týden přesouvá do Nového Města na Moravě, kde bude panovat nezvykle poklidná kulisa. Bezpečností rada státu na dnešním jednání totiž rozhodla, že se závody kvůli obavám z šíření koronaviru uskuteční bez přítomnosti diváků. 
ATP Dubaj – Novak Djokovič v letošní sezóně předvádí vynikající výkony. Srbský tenista vyhrál i svůj 18. letošní zápas a celkově popáté tak ovládl podnik kategorie ATP 500 v Dubaji. Djokovič ve finále přemohl Řeka Stefanose Tsitsipase ve dvou setech.
WTA – Bývalá světová jednička a držitelka pěti grandslamových titulů Maria Šarapovová se rozhodla ukončit svou profesionální tenisovou kariéru. Na vině jsou především vleklé zdravotní potíže, které Rusku trápily. 
National Hockey League – Český hokejový brankář Pavel Francouz podává v letošní sezóně NHL vynikající výkony, které mu také zajistily novou smlouvu. Devětadvacetiletý hokejista v pátek podepsal s vedením klubu Colorado Avalanche nový kontrakt na dva roky.
Strana 1 z 3