Tereza Červenková

Tereza Červenková

Republikánský politik a právník Rudy Giuliani měl pozitivní test na covid-19. Spolu s americkým prezidentem před týdnem navštívili několik států včetně Arizony za účelem přesvědčit místní zákonodárce o podvodnosti prezidentských voleb, a zvrátit tak jejich výsledek.
Epidemiologickou situaci v České republice bude aktuálně vykreslovat rizikové skóre tzv. PES neboli protiepidemický systém.
Nejen prvňáci a druháci se 18. listopadu vrátí do škol. Budou to také žáci přípravných škol a speciálních škol pro handicapované.
Česká republika – Další částí postupného uvolňování mimořádných koronavirových opatření je odložení roušek ve výjimečných situacích. Tato výjimka zahrnuje např. žáky a studenty u přijímacích a státních zkoušek nebo pacienty a zdravotníky při poskytování nutné péče.
Počet nakažených k dnešnímu ránu vzrostl o 81, vcelku bylo včera testováno 1362 potenciálně nemocných. Do testování je nyní zapojeno 36 laboratoří. „Testujeme pořád víc a víc lidí," uvedl na svém twitteru Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví.
 Ostrava-Martinov - Martinovská lávka, která vede přes Plesenský potok, je nyní zborcená, brání tak v průchodu pěší trasy a cyklotrasy. Někteří chodci i běžci se brodí přes potok, jiní ručkují po zábradlí můstku i přes značku Zákazu vstupu.
Ostrava - V roce 2015 se fanoušci Baníku loučili s Bazaly, stadionem, jenž hostil rozličná fotbalová utkání již od roku 1959. Během tohoto týdne, téměř po pěti letech od započetí rekonstrukce, se stadion opět probudil k životu.
Jistebník – V Jistebníku, obci rozkládající se na terase oderské nivy, probíhal o víkendu výlov rybníka Bezruče organizovaný rybníkářskou firmou Chov ryb Jistebník s.r.o. Tato podzimní událost každoročně láká stovky návštěvníků a ani letošek nebyl výjimkou. Na své si přišli nejen milovníci ryb, cestu kolem rybníka totiž lemovaly stánky s nejrůznějšími sladkými i slanými pochutinami nejrůznějšího druhu.
Yokohama – Po téměř dvouměsíčním soupeření mezi světovými ragbyovými týmy se dnes odehrál finálový zápas mezi dvěma nejlepšími z nich, Anglií a Jihoafrické republice se závěrečným skóre 12:35.