Tereza Ocetková

Tereza Ocetková

 Záměr samostatného projektu, jehož součástí jsou čtyři články vložené do systému se stejným štítkem tereza ocetkova samostatny projekt.        MASO A OVOCE NEKUPUJÍ, ALIMENTY NEDOSTÁVAJÍ. TAKOVÝ JE ŽIVOT ČESKÝCH SAMOŽIVITELEK     ABY UŽIVILY DĚTI, MUSÍ SE PRODÁVAT. POČET SAMOŽIVITELEK V PROSTITUCI ROSTE     ZAMBIJSKÉ SAMOŽIVITELKY JSOU ZÁVISLÉ NA KOMUNITĚ, ČASTO JSOU ONY SAMY JEŠTĚ DĚTI, ŘÍKÁ TEREZA HRONOVÁ     JE TO O KAMARÁDECH A ZNÁMOSTECH, JAKO SAMOŽIVITELKA JSEM V NEŘEŠITELNÉ SITUACI 
Sedmačtyřicetiletá Monika má tři děti, patnáctiletého Matyáše a dvanáctiletá dvojčata Tomáše a Jakuba. Žije v malé obci nedaleko Brna a už od narození prvního syna je samoživitelkou. Jak svoji životní situaci zvládá? Jaká je její finanční situace? A podporuje stát samoživitelky?
Mediální koordinátorka neziskové organizace Člověk v tísni Tereza Hronová několikrát navštívila africké země, v poslední době odjela společně s youtuberkou Nikolou Čechovou na misi do Zambie. Podílí se na organizaci festivalu Jeden svět, spolupracuje s Českým rozhlasem nebo časopisem Lidé a země. Čím Člověk v tísni zambijským maminkám pomáhá? Jaké tamní samoživitelky jsou? A jakou mají jejich děti budoucnost?
V Česku poskytuje sexuální služby asi třináct tisíc žen, více než polovina z nich jsou samoživitelky s dvěma a více dětmi. Pirátská strana připravuje návrh zákona, který by prostituci reguloval a postavil mimo šedou zónu ekonomiky.
Neshody ve vztahu, násilí, nebo nevěra. To jsou nejčastější důvody, proč zůstává většina matek sama s dětmi a musí se často vypořádat i s nedostatkem peněz na základní lidské potřeby. Vláda projednává vyšší finanční pomoc rodičům a vyřešení problému neplacení výživného. Jaký rozpočet mají některé samoživitelky a proč nemohou pracovat na zkrácený úvazek?
Brno - Postpunková skupina TOY rozproudí v rámci Hurraaah festivalu ve středu 2. května brněnskou Flédu mixem psychedelie a krautrocku. Představí své třetí a zbrusu nové album Clear Shot.
Olomouc - Popová hudební skupina Lake Malawi vystoupí po nějaké době opět na olomoucké půdě, a to 15. listopadu na Výstavišti Flora. Zazní i songy z chystaného alba.
Olomouc – Mladí ekonomové hledají moderní formy podnikání. Podněty dostávají na přednáškách a besedách s úspěšnými českými podnikateli. Tím prvním bylo pondělní setkání se zakladatelem prvního českého carsharingu Michalem Šimoníkem na Katedře aplikované ekonomie.
Šumperk - Ve dnech 5. až 7. května se uskuteční tradiční dálkový běžecký závod Jesenická stovka. Převýšení 4150 metrů a 103 kilometrů dlouhá trať jsou opravdovou výzvou.
Sono Centrum bylo naplněné k prasknutí, a to překvapivě nejen fanoušky středního věku. Minulý pátek toiž zazněly v brněnském Sono Centru jedny z nejznámějších skladeb 60. a 70 let. Hudební skupina Creedence Clearwater Revived (CCR) se poprvé objevila i v Česku. Seskupení, které založili slavní bratři Tom a John Fogertyovi, si přišlo poslechnout i velmi mladé publikum. Ještě než CCR vystoupili, předskokani Beps´n´Johnnies všechny naladili na tu správnou garážovo – rockovou náladu.
Strana 1 z 2