st., 1. březen 2017 12:27

Legendární Creedence Clearwater Revived vystoupili v Brně

Nezapomenutelná formace Creedence Clearwater Revival Nezapomenutelná formace Creedence Clearwater Revival Zdroj: rateyourmusic.com
Sono Centrum bylo naplněné k prasknutí, a to překvapivě nejen fanoušky středního věku. Minulý pátek toiž zazněly v brněnském Sono Centru jedny z nejznámějších skladeb 60. a 70 let. Hudební skupina Creedence Clearwater Revived (CCR) se poprvé objevila i v Česku. Seskupení, které založili slavní bratři Tom a John Fogertyovi, si přišlo poslechnout i velmi mladé publikum. Ještě než CCR vystoupili, předskokani Beps´n´Johnnies všechny naladili na tu správnou garážovo – rockovou náladu.

Současnou sestavu tvoří zkušení a známí muzikanti. Johnnie „Guitar“ Williamson, který v 60. letech působil v norské kapele Titanic, se v té době setkal s původní formací Creedence Clearwater Revival během vystoupení v Paříži. Dalšími členy jsou Peter Barton, exfrontman Animals, Chris Allen a bubeník Walter Day.

Samotným zážitekem byl už jejich příchod na pódium. Bez jediného tónu na vás zapůsobilo jak autentické oblečení a celistvý vzhled evokující dojem, že po koncertě nasednou na harleye a vyrazí na roadtrip po Evropě, tak svěžest a láska k vlastní kapele a hudbě. S prvními slovy slavné písně Fortunate Son zvedli na nohy celé Sono a energie z nich sršela více než dvě hodiny.

Zazněly skladby jako Bad Moon Rising, Have you ever seen the rain, Cotton field, As long as I can see the light nebo Wrote a song for everyone, známé po celém světě i neznalých tohoto jižanského rocku. Celý večer Creedence bavili publikum a sami si užívali svá sóla. Neuvěřitelný výkon předvedl i pětaosmdesátiletý bubeník Willy Day, kterému podle jeho slov kapela nedovoluje zestárnout.

Originální skupina Creedence Clearwater Revival vznikla v Kalifornii v 60. letech minulého století. Na konci 70. let se bohužel rozpadli a John Fogerty se vydal na sólovou dráhu. Jeho bratr Tom se snažil opět CCR vzkřísit k životu, ovšem roku 1990 umírá na nevyléčitelnou nemoc. Johnnie Williamson kapelu obnovil pod názvem Creedence Clearwater Revived a nyní jsou na velmi úspěšném turné po celém světě.

Zobrazeno 4429 krát
Naposledy upraveno: st., 1. březen 2017 20:54
Pro psaní komentářů se přihlaste