Tereza Šolcová

Tereza Šolcová

pá., 30. duben 2021 10:20

Layout časopisu Jezdectví

Sylva Korbařová se před třemi měsíci vydala se svým přítelem na Te Araroa trail na Novém Zélandu, který je dlouhý tři tisíce kilometrů. Nyní se však musí vypořádat s úplně novou situací okolo koronaviru a dodržovat povinnou měsíční karanténu. V rozhovoru pro Pres prozradila, jak novou situaci vnímá a jak na druhé polokouli fungují nařízená opatření.
Dauhá – Parkurová série Longines Global Champions Tour a Global Champions League proběhla ve dnech 5.–7. března v katarském hlavním městě Dauhá. Tyto jezdecké závody odstartovaly velmi nabitý program série závodů Global Champions, které již tradičně vyvrcholí velkým finále v Praze. Účastníky čeká závodiště v New Yorku, Madridu, Shanghai nebo například Miami Beach.
S létáním se špatně vypořádávají i mnozí lidé, jak je to ale s přepravou koní? Většina je velmi dobrými cestovateli. Cestují několikrát ročně tísíce kilometrů. V dnešní době je přeprava koní letadlem nezbytná. Ty nejdůležitější závody se konají po celém světě, navíc většinou v rozmezí jednoho měsíce. Je tudíž nezbytné, aby se koně dopravili do místa závodiště v co nejrychlejším čase.
Praha - Mezinárodní jezdecká federerace přidělila České republice kvótu pro účast na letních olympijských hrách v Tokiu. Naposledy český skokový tým reprezentoval Česko, respektive Československo, na olympijských hrách v Berlíně v roce 1936. Česká republika tak nahradí Ukrajinu, která na poslední chvíli přišla o účast z důvodu nesplnění kvalifikačních požadavků. Jelikož naši jezdci požadované minimum splnili, dostali se na listinu startujících zemí. 
Praha - Již zítra vypukne velkolepá show plná jezdeckých hvězd. Prague PlayOffs je jedinečná událost, která je známá po celém světě. V praze se letos uskuteční o čtrnáct dní dříve než minulý rok, a to od čtvrtka 21. listopadu do neděle 24. listopadu. Ředitel organizačního týmu Global Champions PlayOffs Jan Andrlík pro letošní ročník slibuje několik novinek. Jednou z nich je například ta, že se diváci budou moci podívat na opracoviště do ochozů nové arény O2 univerzum. Další zpestření se týká doprovodného programu.
Olomouc - Druhý říjnový víkend patřila Olomouc jezdeckému sportu. V krásném jezdeckém areálu na Lazcích proběhl už sedmý ročník Grand Prix Jana Kutěje. Tyto závody jsou pojmenovány na počest muže, který stál u myšlenky vybudovat jezdecký areál v Olomouci na Lazcích, ale bohužel se již slavnostního otevření nedočkal. 
New York - Poslední kolo série mezinárodních závodu Global Champions se konalo na konci září v New Yorku. Poprvé v hisorii tak New York hostil tuto velkolepou událost. Americké město bylo pro jezdce Prague Lions velmi příznivé a přineslo jim úspěch v podobě třetího místa týmové soutěže. Celkově se tak posunuli na sedmou příčku před finálním mítinkem série Global Chamions v Praze.
Olomouc - Velký olympijský sen českého reprezentanta Miloslava Příhody přestává být nereálným. Po zářijových závodech v polských Sopotech se ze 216. pozice dostal na úžasné 93. místo světového žebříčku v jezdecké všestranosti. Již v prvních dnech závodů, kdy se soutěžilo nejprve v drezúře, poté v krosu, se Miloslavu Příhodovi se svým devítiletým valachem Ferreolusem Lat. dařilo držet si pozici v nejlepší desítce. Během nedělních parkurů již byla na koních znát únava a často chybovali. Ve čtyřhvězdičkové, velmi náročné kategorii zvládli dojet bezchybně pouze dva startující a mezi nimi i Miloslav Příhoda. Skvělý konec jej tak posunul až na bednu a český reprezentant se tak mohl radovat nejen z bronzové medaile, ale hlavně také z dalších kvalifikačních bodů do olympijského žebříčku.
Nedávno proběhla dlouho očekávaná prezentace známého cestovatele Jiřího Kolbaby o ostrově Bali. Konala se v úterý 9. dubna v Olomouci v kině Metropol. Kolbaba tuto přednášku často nazýval Bali - Můj druhý domov. Bezpochyby se do tohoto místa zamiloval již při první návštěvě v 90. letech, a sám přiznal, že si zde chtěl koupit chatu. Po dlouhém uvažování ale uznal, že by byla škoda vracet se pouze na jedno místo. Jelikož Bali leží pouhých 800 km jižně od rovníku, převládá na tomto ostrově neustále léto. I proto je Bali velkým lákadlem turistů. 
Strana 1 z 3