Vojtěch Bílý

Vojtěch Bílý

Samostatný projekt TV/zdravotně-sociální žurnalistika Video
st., 5. květen 2010 20:28

31:0 - zápas zralý na ručník

Olomouc - Necelé tři stovky diváků mohli dnes odpoledne přihlížet nevídanému debaklu juniorských florbalistek Lotyšska v zápase proti  Švédsku. Blonďaté severské favoritky se svými soupeřkami neměly slitování a doslova je smetly z palubovky. Lotyšky tak mají po dvou zápasech hrozivé skóre 1:39!
OLOMOUC - Juniorské mistrovství světa žen ve florbalu dnes před polednem zahájil duel skupiny B mezi favorizovanými Norkami a týmem Lotyšska. Norky, od úvodu mohutně podporované svými fanoušky, dovedly zápas bez většího zaváhání k jednoznačnému vítězství 8:1, když se o polovinu branek postarala Holmová.
Na dosah ruky od Filozofické fakulty byla pod novým majitelem opět otevřena oblíbená restaurace Goliáš. Na své si zde přijdou především milovníci kávy, zklamaní však odcházet nebudou ani lidé hledající dobré jídlo a kvalitní pivo.
Necelé dva týdny před Vánoci vrcholí boj o zákazníky mezi jednotlivými obchodními centry v Olomouci. Jelikož lidé se dle nejrůznějších průzkumů i v době krize nechtějí nijak omezovat a za letošní Vánoce utratí přibližně stejně jako před rokem, snaží se každý obchodník na poslední chvíli získat pro sebe co nejvíce zákazníků.
Procházím Tereziánskou zbrojnicí, překonám dvoje prosklené dveře, zdolám schodiště, najdu vytipovanou knihu, odkládám bundu a zasedám ke stolu. Do uší dám sluchátka, pustím hudbu a otevírám knihu. Ale nebyl bych to já, nebaví mě to. Píšu sms přítelkyni a ihned mi zavibruje doručenka. Okamžitě na mně přistane pohled vedle sedící slečny.
Při bloudění po restauracích člověk čas od času narazí na nějaký ten překlep v jídelním lístku, v poslední době ale jako by lidé pracující v pohostinství snad ani nepřemýšleli nad tím, co píší.
Známe to všichni. Kombinace deštivého listopadového počasí a "nášlapných min" číhajících na každého z nás v podobě uvolněných kachliček v chodníku. Především mezi studenty filozofické fakulty UP jde za deště o neoblíbenou, leč nevyhnutelnou "hru" v kličkování po chodníku.
Vyvrcholením oslav dvaceti let od pádu komunistické diktatury v Československu bude v Olomouci tzv. Happening na Horním náměstí. Uskuteční se v úterý 17. listopadu a jeho start je naplánován na 13 hodin. Na hlavním pódium u Sloupu Nejsvětější Trojice se během odpoledne vystřídá řada interpretů. Zahraje například písničkář Jiří Dědeček, kapely Pražský Výběr, Mňága a Žďorp a mnoho dalších.
38. pokračování stavebního a technického veletrhu pro Olomoucký kraj "STAVOTECH - Moderní dům Olomouc" se uskuteční ve dnech 5. - 7. 11. 2009 v prostorách výstaviště Flora Olomouc.
Strana 1 z 2