so., 18. listopad 2023 14:24

Biografie Elona Muska se dočká filmového zpracování

Elon Musk Elon Musk Zdroj: Teslarati.com
Knižní biografické dílo amerického multimiliardáře Elona Muska, jejímž autorem je Walter Isaacson, míří na filmová plátna. Všechny práva na adaptaci tohoto díla dostalo hollywoodské filmové studio A24, které stojí za filmy jako jsou Děsivé dědictví, Slunovrat, či Velryba, potvrdil server Variety Na snímku bude pracovat režisér Darren Aronofsky, o obsazení ale zatím není nic jasno.

Jako podklad pro scénář poslouží autorizovaný životopis od Waltera Isaacsona, který vyšel v září tohoto roku. Isaacson se v USA řadí mezi prominentní autory životopisů. Je autorem
životopisů slavných osobností, které změnily svět, jako například Benjamin Franklin: An American Life, Einstein: His Life and Universe, Leonardo da Vinci anebo bestseller Steve Jobs, která byla již dříve adaptována do stejnojmenného filmu společnosti Universal z roku 2015, v němž hlavní roli šéfa společnosti Apple ztvárnil Michael Fassbender.

O Isaacsonovu knihu se přetahovala studia a filmaři tak dlouho, než ve válce nabídek zvítězilo studio A24. Režisér Aronofsky je známý svým surrealistickým stylem natáčení, který často obsahuje psychologické prvky. Na svém kontě má již několik oceňovaných filmů a za svou práci na filmu Black Swan byl Aronofsky nominován na Oscara za nejlepší režii. Sám Musk se k režisérovi vyjádřil na své platformě X, kdy napsal reagoval na příspěvěk deníku X News Daily:,, Jsem rád, že to Darren dělá, je jeden z nejlepších”.

Zobrazeno 167 krát
Naposledy upraveno: ne., 19. listopad 2023 12:14
Pro psaní komentářů se přihlaste