ne., 1. květen 2016 23:12

Kostel Panny Marie Sněžné rozezní duchovní hudba

SchOla PMS věnuje dvě a půl hodiny týdně nácviku SchOla PMS věnuje dvě a půl hodiny týdně nácviku Zdroj: VKH Olomouc
Olomouc - Měsíc květen se v akademické farnosti v Olomouci promění v měsíc hudby. Může za to iniciativa Vysokoškolského katolického hnutí, která vyústila ve dva hudební zážitky. První koncert mládežnické chrámové schóly následuje vystoupení Konzervatoře Evangelické akademie.

Olomouc - První z koncertů proběhne už ve středu 4. května od osmi hodin. Účinkujícími budou mladí křesťané, kteří doprovázejí hudbou pravidelné studentské mše svaté. „Na koncert už intenzivně trénujeme,“ hlásí vedoucí Ondřej Nakládal. „Měli jsme celo víkendovou akci a některé písně jsme zahráli i na akci Studentský Velehrad," dodává Ondřej. SchOla Panny Marie Sněžné (PMS), jak zní její oficiální název nebo také populární „Péemeska,“ tímto naváže na pravidelné každoroční koncertní představení, které je vrcholem její celoroční aktivity.

Vysokoškolské katolické hnutí (VKH) Olomouc se ale rozhodlo zařadit do svého programu ještě jedno hudební vystoupení. „Bude se jednat o klasickou hudbu,“ upřesňuje Pavel Kutálek z VKH Olomouc. „V pětačtyřiceti minutách uslyšíme kytary, zpěvy i varhanní koncerty a mnoho dalšího.“ vypočítává Kutálek. Druhý koncert bude v režii žáků Konzervatoře Evangelické akademie a proběhne 17. května od 18:00. Na obě akce bude vstupné dobrovolné.

SchOla PMS funguje již přes dvacet let. Svou hudbou doprovází nejen studentské mše v Olomouci, ale také mládežnické duchovní akce v celé ČR. Konzervatoř Evangelické akademie poskytuje v Olomouci odborné vzdělání v uměleckých oborech. Škola se hlásí k tradici husitské a bratrské církevní hudby, specializuje se na klasický zpěv a hudbu.

Zobrazeno 1917 krát
Naposledy upraveno: út., 3. květen 2016 00:39

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste