pá., 29. duben 2016 12:18

Olomouc hostí kvalifikaci světového poháru v parkurech

Na závodech se představí nejlepší čeští i zahraniční jezdci Na závodech se představí nejlepší čeští i zahraniční jezdci Zdroj: FB ESC Olomouc
Olomouc - Už potřetí se v olomouckém Equine Sport Centru uskuteční jezdecké závody J&T Banka CSI3*W, které Mezinárodní jezdecká federace zařadila do série Světového poháru v parkurovém skákání.  Probíhat budou od 23. do 26. června a nedělní Grand Prix bude zároveň kvalifikací pro mistrovství Evropy 2017, které se bude konat ve švédském Göteborgu.

Program čtyřdenních mezinárodních závodů bude velmi nabitý. Jezdcům i divákům nabídne na výběr hned ze šesti soutěžních túr, během kterých proběhne bezmála dvacet soutěží. Vypsané jsou mimo jiné také tři mezinárodní soutěže pro juniory ve věku do 18 let (CSIJ-A), které jsou uznanou kvalifikací pro účast na letošním evropském šampionátu v Irsku, nebo tradiční klání mladých koní ve věku 6 a 7 let (CSIYH1*).

Hlavní kategorie celého mítingu -  CSI3* - se bude opět konat ve třech úrovních obtížnosti: Silver Tour, Gold Tour a Diamond Tour. Poslední zmiňovanou celý čtyřdenní maraton startů v neděli vyvrcholí.

O tom, že půjde o velkou událost, svědčí také finanční dotace celých závodů. Ta letos činí téměř 140 tisíc euro.

Zobrazeno 1765 krát
Naposledy upraveno: pá., 29. duben 2016 20:22
Pro psaní komentářů se přihlaste