po., 9. prosinec 2019 18:09

Zpěvák kapely Rammstein představí v Praze svůj další projekt

Lindemann Lindemann Zdroj: Jens Koch
Praha - Frontman německé kultovní kapely Rammstein Till Lindemann se představí v Praze během turné se svým hudebním projektem Lindemann. V něm tvoří duo společně se švédským kytaristou a skladatelem Peterem Tägtgrenem. Turné se koná při příležitosti vydání druhého studiového alba s názvem F & M (Frau & Mann). Koncert se bude konat 10. 2. 2020 v prostorách pražského O2 universum.

Dvojice vydala své první společné album v roce 2015 pod názvem Skills In Pills. Desku fanoušci přijali velmi dobře. Skladby byly nezvykle v angličtině a měly velice kontroverzní texty. I přes úspěch jejich prvotiny nenásledovalo žádné turné. Místo toho se oba hudebníci vrátili ke svým hlavním projektům, konkrétně Till Lindemann k Rammsteinům a Peter Tägtgren k deathmetalovým kapelám Hypocrisy a Pain. 

Myšlenku na další společné album jim vnukla práce pro divadlo Thalia v Hamburku. Pro něj tvořili muzikál na motivy slavné pohádky Bratří Grimmů, Jeníček a Mařenka. Na nové desce se tak objevilo rovnou pět písní z představení, které pak doplnilo šest dalších skladeb. Témata obsažená v písních jsou značně kontroverzní, jak už ostatně u Lindemanna bývá zvykem. Texty tak pojednávají o strachu, nadbytku, chudobě, kanibalismu nebo smrti.

Fanoušci se proto mohou těšit na neobyčejný zážitek, který slibuje především zpěvákův smysl pro exhibicionismus a teatrálnost. Lístky jsou zatím stále dostupné v prodejní síti Ticketmaster.

Zobrazeno 1802 krát
Naposledy upraveno: st., 11. prosinec 2019 13:53
Pro psaní komentářů se přihlaste