Zuzana Vachková

Zuzana Vachková

st., 18. duben 2018 19:39

Letem světem

  Samostatný projekt - DTP/sportovní žurnalistika
Josefov – K nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším jarním akcím v regionu spojených s historií patří bezesporu každoročně otevírání josefovské pevnosti, které zároveň signalizuje i zahájení turistické sezóny v tomto objektu. Pevnost Josefov každoročně nabízí prohlídku několika objektů, které spravuje, mimo jiné Bastion I a IX, josefovské podzemí nebo První vojenskohistorické muzeum M. Frosta.
Dvůr Králové nad Labem – Nejenom možnost udělat něco pro své zdraví a poměřit síly s ostatními účastníky láká běžce z blízkého i širšího okolí. Třiatřicátý ročník běhu skrze safari v královedvorské ZOO, který se koná v sobotu 8. dubna, přináší i dobrý pocit pro každého ze zúčastněných, protože část startovného zamíří na pomoc projektům pro ochranu ohrožených volně žijících nosorožců v Africe anebo na podporu chovu nosorožců v zoo.
Trutnov – Nevšední podívanou zažijí obyvatelé Trutnova na začátku dubna. Trutnovské vlakové nádraží se totiž stane čtvrtou zastávkou na trati historického legionářského vlaku, který každý rok projíždí určitou částí republiky. Legiovlak se pro zájemce po příjezdu z Nové Paky zpřístupní 4. dubna v 10 hodin a navštívit ho bude možné až do 9. dubna, kdy vyrazí na další cestu, tentokrát do Náchoda.
Dvůr Králové nad Labem – Na počest slavného rodáka ze Dvora Králové skladatele Rudolfa Antonína Dvorského pořádá Městské kulturní zařízení Hankův dům už 23. ročník tradičního festivalu Dny R. A. Dvorského, plného kvalitní jazzové a swingové hudby. V průběhu února a března si mohli návštěvníci zajít poslechnout kvalitní hudbu už třikrát, hlavní večer hudebního festivalu je však naplánován na 24. března.
Olomouc – Jedny z nejkrásnějších památek, které mohou lidé v Olomouci vidět, jsou bezesporu monumentální sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí a Mariánský sloup na náměstí Dolním. Ten první si letos připomíná významné výročí, která mohli v neděli 5. prosince u těchto památek oslavit i obyvatelé Olomouce a její další návštěvníci.
Vrchlabí – Krásné kulatiny slaví jeden z největších zaměstnavatelů v Podkrkonoší. Vrchlabský závod automobilky Škoda se již 70 let podílí na provozu a výrobě aut tohoto automobilového giganta. K příležitosti jeho sedmdesátých narozenin připravila Správa Krkonošského národního parku výstavu, která mapuje místní vrchlabský závod od jeho založení až po současnost.
Vrchlabí – Během své desáté jubilejní sezóny odehraje 9. prosince Podkrkonošský symfonický orchestr koncert i ve Vrchlabí. Městě, o němž se říká, že je tou pravou pověstnou bránou do Krkonoš. Jak rozezní sál vrchlabské Střelnice, si můžete přijít poslechnout i vy od 19:30.
Praha – Už 15. ročník největšího českého cestovatelského festivalu Kolem světa tento víkend potěšil všechny nadšené cestovatele, milovníky přírody, ale i fotografování a poznávání nových kultur. Přes sedmdesát komentovaných přednášek, workshopů, setkání se zajímavými českými i zahraničními cestovateli nebo projekce fotografií z cest – to vše a mnohem víc mohli návštěvníci během festivalu v Clarion Congress Hotelu Prague navštívit.
Praha – V prostorách Průmyslového paláce na Výstavišti Praha Holešovice vypukne ve čtvrtek 12. května již 22. ročník největšího knižního veletrhu v Česku. Zároveň s ním proběhne festival literatury Svět knihy. Pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana a starosty Prahy 7 Jana Čižinského se na něm mezi čestnými hosty představí autoři a propagátoři literatury severských zemí.
Strana 1 z 2