Alena Hesová

Alena Hesová

út., 23. duben 2013 18:57

Reportáže pro Studentskou televizi

  Samostatný projekt zdravotně-sociální/TV žurnalistika
út., 24. květen 2011 20:48

Ve VV všechno při starém?

Krize, které postihly Věci veřejné a vyvolaly i problémy uvnitř koalice, ovlivnily volební preference. Podle dubnového průzkumu společnosti Factum Inventio by se Véčkaři ani nedostali do Poslanecké sněmovny. Na tuto situaci se strana pokouší nějak reagovat. Radek John se vzdal svého postu vicepremiéra pro boj s korupcí, protože se mu (jednoduše řečeno) zdálo, že není brán dostatečně vážně. Následovala další vládní krize. A den po svém znovuzvolení předsedou VV vykřikuje do světa, že Věci veřejné „neustoupí ani o píď“.
po., 9. květen 2011 17:43

Co do hokeje nepatří

Celý národ žije v posledních několika dnech hokejem. Tahle euforie je určitě podpořená tím, že Češi jsou stále ještě úřadujícími mistry světa. Oblíbenost tohoto sportu potvrzují i statistiky sledovanosti, v nichž hokejové zápasy kralují. Rekordní sledovanost prozatím drží utkání české reprezentace a Slovenska (1,41 milionů diváků). Velký divácký úspěch ale zaznamenal i duel Čechů a jejich odvěkých rivalů Rusů. Hadamczikovi svěřenci zvítězili 3:2. Ale radost z vítězství kazí bodyčeky ruského útočníka Arťuchina. Ten předvedl hned několik tvrdých zákroků, z nichž některé nebyly potrestány.
st., 27. duben 2011 14:12

Já vedle Kristýnky hačat nebudu!

Vždycky, když si říkám, že mě u našich politiků nemůže nic překvapit, tak mi dokážou, že se velice mýlím. Celá vládní krize, kterou zapříčinila aféra uvnitř Věcí veřejných, málem způsobila konec vlády. Vlády, která není zrovna nejsilnější a nejstabilnější – co si budeme namlouvat?!
pá., 18. březen 2011 15:41

"Mediální" tresty a diskriminace

Jak moc média hýbou světem, je otázka, na kterou lze jen velice těžko odpovědět. Jak a komu může medializace pomoct? A kdy je její moc nespravedlivá?
Zase jsem jednou podlehla lákavé reklamě. Poddala jsem se modrému plakátku s heslem ‚Změňte taktiku. Pojeďte vlakem.‘ Tak jsem poslechla. Přišla jsem na vlakové nádraží s několikaminutovým předstihem. Zpozorovala jsem, že u okýnka, za nímž seděla korpulentní dáma, není žádná fronta a s úsměvem k ní zamířila. Prudce vstala a zatáhla závěsem tak rychle, že několik žabek ten nápor nezvládlo a látka se vycukla. Se šklebem jsem se zařadila do fronty u vedlejší přepážky. Otevřená byla jen jedna. Vlastně jsem nikdy neviděla v provozu všech pět nebo šest.
čt., 6. leden 2011 17:42

Hurá do obecní knihovny

  Pokud potřebujete nějakou knížku, máte tři základní možnosti: koupit si ji, vyhledat její e-podobu na webu či půjčit si ji v knihovně. A i přes rozvoj internetu většina lidí zvolí třetí možnost. V rozdělení knihoven existuje hierarchie, na jejímž vrcholu jsou knihovny vědecké (krajské), dále pak městské, univerzitní, školní, lékařské, knihovny muzeí a archivů a ostatní.
st., 22. prosinec 2010 22:20

Vláda si důvěřuje

ČSSD se znovu pokusila svrhnout vládu. Tentokrát však sociální demokraté nedokázali získat potřebnou většinu pro pád vládní koalice tvořené ODS, TOP 09 a Věcmi Veřejnými.
„Žijeme on-line, myslíme on-line, milujem on-line, skončíme off-line.“ Jaksi Taksi, Online Internet se cpe prostě všude! Mě zaujala především ta sféra, kde se vytváří vážné i nevážné vztahy - internetové seznamky. Těch je na české síti hned několik. Znám pár více či méně šťastných párů, které se poznaly touto cestou. Seznamují se tu lidé různých věkových kategorií. O internetových seznamkách vím už dlouho, jenže dokud se mě jejich činnost osobně netýkala, jejich existenci jsem tak nějak přecházela. Co mě opravdu překvapilo, bylo, když za mnou přišel můj pětačtyřicetiletý rozvedený otec s větou „Dej mě na seznamku“.
st., 1. prosinec 2010 01:23

Záměna - spermatu

"Wally sedí na zemi a v ruce drží prázdný kelímek, v němž bylo ještě před chvílí cizí sperma na oplodnění jeho nejlepší kamarádky. Zoufale se rozhlíží. Až náhle pohlédne na svůj rozkrok a dostane spásný nápad – rozepne si zip kalhot a..."
Strana 1 z 2