st., 27. duben 2011 14:12

Já vedle Kristýnky hačat nebudu!

Vždycky, když si říkám, že mě u našich politiků nemůže nic překvapit, tak mi dokážou, že se velice mýlím. Celá vládní krize, kterou zapříčinila aféra uvnitř Věcí veřejných, málem způsobila konec vlády. Vlády, která není zrovna nejsilnější a nejstabilnější – co si budeme namlouvat?!

Je třeba oddělovat podstatné kroky a činy od těch nepodstatných, ba přímo banálních. K těm podstatným určitě patří to, že si vláda získala důvěru Sněmovny. Ať se nám tenhle výsledek líbí, nebo ne, tak dokazuje, že vládu přeci jen krize nepoznamenala natolik, aby se nedokázala alespoň v klíčových otázkách semknout. Ovšem nechvalme dne před večerem. Uvidí se, jak loajální bude nejméně početná koaliční strana v červnu, až dojde k prosazování reforem.

Ale co ty banální, možná až výsměšné činy, které vláda podniká? Poslanci VV jako by nedokázali žít bez popularity a museli pravidelně přijít s něčím, o čem se bude diskutovat. Snaží se snad tímto chováním získat voliče? Mně osobně jejich poslední „politický“ problém, který Sněmovna projednávala jako první bod – přesazení odpadlíků své strany: Kočí, Humla a Škárky – spíš znechutil a odradil. Jejich bývalí spolustraníci vedle těchto třech zákonodárců prostě sedět nechtějí. Ne a ne a ne!

Poslanci asi zapomněli, že časy, kdy navštěvovali mateřskou školu, jsou nenávratně pryč. Kdyby dnes bylo 1. dubna, pravděpodobně bych tuhle šarádu brala s humorem. Ale není, takže mi nezbývá než nechápavě kroutit hlavou a jen si dokola opakovat: „To snad nemyslí vážně?“

 

Zdroje: http://img.mf.cz/533/7-KA-0406-05-skolka.jpg

http://zpravy.idnes.cz/snemovna-presadila-zlobive-poslance-odpadlici-z-vv-pujdou-ke-zdi-phi-/domaci.asp?c=A110427_100233_domaci_cem

 

 

 

 

Zobrazeno 2785 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:40

Související články

Rezignoval slovenský ministr vnitra
Rezignoval slovenský ministr vnitra
  po., 12. březen 2018 17:22
Ve VV všechno při starém?
  út., 24. květen 2011 20:48
Pro psaní komentářů se přihlaste