po., 9. květen 2011 17:43

Co do hokeje nepatří

Celý národ žije v posledních několika dnech hokejem. Tahle euforie je určitě podpořená tím, že Češi jsou stále ještě úřadujícími mistry světa. Oblíbenost tohoto sportu potvrzují i statistiky sledovanosti, v nichž hokejové zápasy kralují. Rekordní sledovanost prozatím drží utkání české reprezentace a Slovenska (1,41 milionů diváků). Velký divácký úspěch ale zaznamenal i duel Čechů a jejich odvěkých rivalů Rusů. Hadamczikovi svěřenci zvítězili 3:2. Ale radost z vítězství kazí bodyčeky ruského útočníka Arťuchina. Ten předvedl hned několik tvrdých zákroků, z nichž některé nebyly potrestány.

 

Necelých čtyřiadvacet hodin po zápase přichází reakce hráčů, hokejové federace, trenérů obou týmů a v neposlední řadě také názory fanoušků. A tak se zápas a jeho hodnocení posunulo do zcela jiné sféry. Ruský tisk opěvuje tvrdou a (podle nich) čistou hru svého reprezentanta, česká hokejová výprava se bouří.

Prozatím je verdikt takový, že střety Arťuchina s Rachůnkem a Michálkem byly čisté. Disciplinární komise potvrdila rozhodnutí rozhodčích během zápasu. Ať už ruský hráč atakoval naše reprezentanty loktem nebo ramenem, podstatné je, že gesto, které na střídačce předvedl se svým kolegou Radulovem (spokojené plácnutí) bylo přinejmenším nevhodné. Protože je jistě zcela nesportovní, možná dokonce poněkud zlomyslné smát se člověku, který má krvavý šrám na hlavě.

Hokej je kontaktní, drsný sport, do kterého drobné šarvátky a požďuchování samozřejmě patří. Ale příliš tvrdé zákroky, které vyvolají mediální debaty a verbální útoky, odsouvají podstatu celého zápasu do ústraní. Protože podstatné je, že český národní tým Rusko porazil.

 

Zdroje:

http://www.tyden.cz/rubriky/media/televize-a-radia/sledovanost-hokeje-roste-nova-meni-program_201243.html

http://hokej.sport.cz/clanek/186218-vysmech-zranenym-cechum-artuchin-dodatecny-trest-na-ms-nedostane.html

http://im.sport.cz/722/137220-article-4hmx5.jpg

 

 

 

 

Zobrazeno 2687 krát
Naposledy upraveno: út., 2. prosinec 2014 21:41
Pro psaní komentářů se přihlaste