Anna Kovalčíková

Anna Kovalčíková

Van der Poel prožil nejpovedenější jaro ve své cyklistické kariéře, naopak jeho hlavní konkurent Van Aert zklamal. Svou klasikářskou sezónu, před oblíbenou Ardenskou částí, zahájil dobře také Pogačar.
Ve větrné loterii se z titulu mistrů světa v mužské biatlonové štafetě radují Francouzi. Přerušili tak norskou vítěznou sérii neporazitelnosti, která trvala sedm závodů. Zároveň překazili plán Johannese Thingnese Bӧ na zisk sedmi zlatých medailí z jednoho mistrovství světa. Norové skončili na druhém místě, třetí pak doběhli reprezentanti Švédska. Velmi nadějně se závod vyvíjel i z českého pohledu. Češi však nakonec obsadili nepopulární čtvrté místo.
Na mistrovství světa v alpském lyžování ve francouzských střediscích Courchevel a Méribel není nouze o překvapivé vítěze. O nečekané vítězství se ve slalomu postarala také kanadská slalomářka Lauren St. Germainová, která tak navázala na svého reprezentačního kolegu Jamese Crawforda, jenž se stal mistrem světa v mužském Super-G. S druhým místem se musela smířit největší favoritka na titul Mikaela Shiffrinová.
Levi – O víkendu 19. a 20. listopadu byla ve finském Levi zahájena sezóna alpských lyžařek. S měsíčním zpožděním si tak závodnice technických disciplín mohly poprvé vychutnat závodní atmosféru. Největší hvězdou závodního víkendu byla Američanka Mikaela Shiffrinová, která opanovala oba slalomy. Své zastoupení v závodě měla i Česká republika, kterou reprezentovaly Martina Dubovská a Elese Sommerová.
Ostrava – Datum 30. října 2022 bylo pro ostravský badminton velmi významným. Ve sportovní hale Ridera se totiž uskutečnil první domácí zápas nováčků extraligy badmintonového oddílu B.O.Chance Ostrava Sportclub. Tým nejlepší české badmintonistky Terezy Švábíkové, který do extraligy vstupuje s velmi mladým a nadějným týmem, v domácím zápase nestačil na hostující hráče z BADMINTON FSpS MU. O vítězství brněnských hráčů rozhodl poslední zápas.