Barbora Zůnová

Barbora Zůnová

Vycházející literární superhvězda Sally Rooneyová svou koncentrovanou normálností a zdánlivou fádností zobrazovanou ve svých románech čtenáře uklidňuje a zároveň ve společnosti vyvolává diskuzi o životech a problémech tzv. mileniálů. Po jejích velmi úspěšných románech Conversations with Friends a Normal People se můžeme těšit na Beautiful World, Where Are You.
út., 28. duben 2020 00:05

Praha, pátek večer

V Praze žiju už dvacet let a nikdy jsem ji nezažila takhle depresivní. Přes moje rozchody, splíny a všechno ostatní, Praha byla vždycky ta entita, která se neměnila – turisté byli všude, na Staroměstským náměstí stálo pivo asi tolik, co garsonka na periferii a v MHD se ve špičce nedalo pohnout.
Koronavirová krize paralyzuje již několik týdnů celou republiku snad ve všech možných odvětvích. Jedním z nich je samozřejmě kultura, která celosvětově zažívá ohromný šok. Rušení koncertů či festivalů, jako například letošního Pohoda festivalu na Slovensku, který musel být přesunut na rok 2021, je pro interprety a pořadatele šok, na který se nedalo připravit.
Slovenská zpěvačka Katarzia už není pro Českou kotlinu neznámým jménem. Tato rodačka z Nitry na sebe upozornila již v roce 2013 svou deskou Generacia Y, po které následovaly úspěšné spolupráce například s Davidem Kollerem pro jeho album David Koller & Friends či letošní píseň Role X, kterou nahrála s legendárními PSH, a která je dle Spotify třetí nejposlouchanější písní této skupiny. A to včetně Repertoáru.
Před odchodem do výslužby působil Petr Pavel na nejvyšších vojenských postech. Byl náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky a v letech 2015 až 2018 působil jako předseda Vojenského výboru Severoatlantické aliance. Dnes jezdí Petr Pavel po celé republice a přednáší pro studenty, akademiky a pro všechny, kteří o to mají zájem, a mimo jiné přijel i do Plzně, kde vedl přednášku na studentské akci Plzeňská diplomatická simulace.
V rámci cyklu přednášek Svět médií v 21. století se v aule Pedagogické fakulty UP v Olomouci představil novinář a investigativní žurnalista Jiří Kubík. Promluvil o slavných kauzách, svém působení v Mladé frontě a o tom, jaký má názor na ovlivňování médií.