Bohdan Růžek

Bohdan Růžek

Praha - Banka roku 2015 se po vzoru zahraničních bankovních institucí rozhodla, že jako první na území České republiky začne s přirážkami v rámci desetikorun, plynoucích z transakcí klientů, kteří platí za návštěvy pornostránek a hazardních serverů.
Amerického komika Louise C.K. by bylo v současné době již přímo drzé označovat přídomkem stand-up. Sice za svou popularitu vděčí především svým začátkům na klubových a divadelních pódiích, kde vystupoval se svou one-man show, ale od té doby ušel obrovský kus cesty a zanechal za sebou řadu nadstandardně kvalitních televizních počinů.   
út., 15. březen 2016 11:58

Recenze: Přelet nad Kanyeho hnízdem

Atlantský rapper, producent a miláček bulvárních médií Kanye West po tříroční odmlce vydal své sedmé studiové album. Už předem oznamoval, že půjde o jeho doposud nejlepší počin a snad i nejlepší album všech dob. Komplikace, které vydání desky předcházely, ale všechny Kanyeho glorifikace zahalovaly pochybnostmi. A oprávněně.
ne., 13. březen 2016 00:55

RECENZE: Saulův syn

Při nedávném předávání Oscarů se na pódiu objevil také maďarský režisér a scénárista Laszlo Nemez. Teprve jako druhý maďarský tvůrce v historii obdržel sošku za nejlepší cizojazyčný film. S debutovým snímkem nesoucím název Saulův syn, zasazeným do surového a extrémně brutálního prostředí osvětimského Sonderkommanda stál v konkurenci francouzského teenage dramatu Mustang, kolumbijského vizuálně podmanivého snímku Objetí hada, či dánského válečného filmu Válka od autora, jenž stojí za scénářem oceňovaného filmu Hon. 
USA - Kandidát na post amerického prezidenta, Donald Trump, se rozhodl do svého volebního programu zařadit jeden nový, poměrně kontroverzní bod – zablokování internetu. Reaguje tak na zprávy, které tvrdí, že teroristický útok v Paříži si útočníci domluvili právě přes internet.
Devátého listopadu ve věku 95 let zemřel nestor české kunsthistorie, vysokoškolský pedagog a autor monografií František Dvořák. 
Ostrava - Vítězem ankety Českého rozhlasu Hrdinové kolem nás se stal osmiletý Tomáš Bebr, který zachránil svého kamaráda před utonutím. Druhé místo získala hasička Hana Piteráková za záchranu mladé ženy z hořícího auta. Hlasování odstartovala stanice Plus v dubnu v návaznosti na vysílání nového pořadu o historických hrdinech. Svůj hlas věnovalo jednomu z nominovaných hrdinů současnosti přes sedm tisíc respondentů.