Daniel Galuszka

Daniel Galuszka

Úvod Tato práce je realizací samostatného projektu ve zvolené specializaci televizní, politické žurnalistiky. Popisuje a vysvětluje aspekty týkající se natočení rozhovoru s americkým profesorem Stevenem Doigem z Walter Cronkite School of Journalism and Mas Communication, který zavítal do Olomouce 31. října 2016 na přednášku s diskuzí o roli médií v amerických prezidentských volbách. Natáčení rozhovoru probíhalo na půdě katedry mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky. Techniku jsem rovněž zapůjčil z inventáře katedry. Natočený rozhovor jsem poté zveřejnil pod hlavičkou univerzitně-katederní televize (UPTV) na jejím kanálu na youtube.com. Po konzultaci s vedoucím práce jsem se tento rozhovor rozhodl použít i jako podklad pro naplnění samostatného projektu, neboť podle mého názoru splňuje zadání. Na natočení rozhovoru se podíleli rovněž mí kolegové Jan Marek a Robert Rampa, kteří se dle mých instrukcí snažili co nejlépe obsluhovat záznamová zařízení. Rozhovor probíhal v angličtině a jeho předmětem byla diskuze o hlavních kandidátech na prezidenta Spojených Států Amerických.
V první řadě je třeba zmínit, že Litovelské Pomoraví je příliš široký pojem, neboť tato chráněná krajinná oblast sahá od Olomouce až po Mohelnici. Přesto se však za pomoci našeho oblíbeného městského Dopravního podniku města Olomouce můžeme dopravit na mnohá přenádherná místa tohoto přírodního resortu.
V minulém díle Studentského tipu na výlet jsme se podívali na zříceninu kláštera Kartouzka. Dnes navštívíme starý kamenolom nedaleko hanácké vesnice Pohořany. Povinností každého studenta Univerzity Palackého by totiž mělo být alespoň jednou za své studium opustit centrum města a vyrazit do přilehlého kraje. Stojí to totiž za to.
Studujete v Olomouci už nějaký ten pátek, ale nikdy jste neopustili centrum? Nebaví vás zaběhlý stereotyp posedávání po hospodách, na kvízech, či na koleji? Máte rádi přírodu a rádi byste Hanou poznali i jinak, než přes výlohu kavárny? Pak je tento článek přesně pro vás. Sbalte si stan, spacák, karimatku a vyrazte se mnou na cestu!
Studenti maturitních ročníků jsou lidé s rozpolcenými myšlenkami. Momentálně se nacházejí v období plném příprav na "zkoušku zkoušek", která je v květnu čeká na jejich alma mater. Už teď ale hledají místo, kde stráví další důležitou etapu svého života - studium na vysoké škole.
st., 2. prosinec 2015 08:16

Konference nové Atlantidě nepomůže

Francie, Paříž - V současné době probíhá v Paříži klimatická konference COP 21, které se účastní členové všech zemí světa. Na programu je zejména diskuze o globálním oteplování, na němž mají největší podíl USA a Čína. O tom, že je oteplování Země způsobené lidskou činností, referuje v první řadě potápějící se Kiribati.
út., 1. prosinec 2015 18:34

Symbol Ostravy jde ke dnu

Ostrava - Prvoligový fotbalový klub Baník Ostrava letos v boji o záchranu v nejvyšší soutěži mele naprázdno. Po 13. kolech podzimní části sezóny má na kontě pouze 4 body. Horší už byla historicky jen Dukla Praha, která měla v sezóně 94/95 po stejném počtu zápasů body dva.
Jezdívali jste jako malí na tábory a užívali si atmosféru bojovek ve fiktivním světě? Měli jste někdy tu možnost zahrát si stolní hru jako je Dračí doupě? Anebo jste někdy alespoň slyšeli o subkultuře, jako je cosplay? LARP snoubí všechny tyto aktivity do jedné. A Česká republika je v tom jedním ze světových velikánů.
út., 1. prosinec 2015 14:23

Proč muži dodržují Movember?

Listopad je za námi a někteří z nás si na sociálních sítích i mimo ně určitě všimli fotek mužů s bizarními kníry na obličeji. Ovšem to byly ještě pořád ty lepší případy. Hojně se vyskytovali i pubescentní výrostci s latentním a takřka neviditelným chmýřím nad horním rtem. Proč to tito jedinci dělají? A komu tím prospějí?
Dnes už má prakticky každý vlastní notebook, nebo alespoň chytrý telefon, popřípadě tablet. Pokud tyto přístroje nevyužíváte jen k pracovním účelům, jistě vám neujde, že se na nich dají hrát i hry. A zde přichází Plague inc.
Strana 1 z 2