Daniel Moravec

Daniel Moravec

Moravská Třebová - Letos se již potřetí uskuteční moravskotřebovský majáles, akce pořádaná studenty místních středních škol ve spolupráci s městskými kulturními službami. V rámci festivalu si každý přijde na svoje, návštěvníci se mohou těšit na sportovní soutěže, kulturní vystoupení, a letos vůbec poprvé organizátoři připravují slavnostní průvod městem.
Olomouc - Na půdě Univerzity Palackého se konal již sedmý ročník mezinárodní konference obecních a městských policií, a to v prostorách Právnické fakulty. Pozvání přijali mimo jiné policejní prezident Policie ČR Martin Vondrášek, náměstek ministra vnitra ČR Lukáš Kolářík nebo také prezident Združenia náčelníkov obecných a mestských polícii Slovenskej republiky Ján Andrejko.
Olomouc - Pro slovenskou rockovou kapelu Horkýže Slíže to rozhodně nebylo poprvé, když v půlce března zavítala do olomouckého S-Klubu. Zazněly staré dobré hitovky, ale i novější písně.
po., 20. březen 2023 11:02

Noc v duchu právničiny

Olomouc - Festival, který má popularizovat právo pro veřejnost, se letos uskutečnil již počtvrté nejen v budovách olomoucké právnické fakulty, ale i mimo ně. Součástí programu byla mimo jiné komentovaná soudní pitva, procházka po místních kulturních památkách, simulované soudní řízení, přednáška kriminalistů o reálných případech a v neposlední řadě živé natáčení podcastu Judikatúra.
Los Angeles - Jako každý rok, i letos se konalo udílení cen Americké akademie filmového umění a věd, na kterém nesměly chybět známé tváře stříbrného plátna. Málokdo však čekal, že dorazí i Lady Gaga, americká zpěvačka, která letos obdržela nominaci na Cenu Akademie za originální píseň k filmu Top Gun: Maverick "Hold My Hand".
Moravská Třebová - Smrtky, brazilské tanečnice a medvěd se procházejí městem, přijde vám to také jako začátek vtipu? Ale kdepak, řeč je o masopustním průvodu, který se v Moravské Třebové konal v sobotu 18. února. Akce proběhla pod záštitou Kulturních služeb města, k průvodu se však mohl přidat kdokoli ve vlastní masce.
Na náměstí T. G. Masaryka v Moravské Třebové se 17. listopadu sešli místní obyvatelé, aby si připomněli svátek Dne boje za svobodu a demokracii, a také Mezinárodní den studentstva.
Pro studenty a návštěvníky ze zahraničí otevřela Univerzita Palackého nové kontaktní místo. Právě zde by měli dostat zahraniční hosté informace potřebné k jejich pobytu v České republice, zejména však v Olomouci. Welcome Office bude vítat své hosty v prostorech na ulici Vodární.