Jan Nuc

Jan Nuc

www.myapple.cz

Varšava -  Polská strana Právo a spravedlnost (Pis), která ovládá i polský parlament v pátek schválila změnu zákona o veřejných schomážděních. Tyto změny omezují pořádání demonstrací, ale naopak zvýhodnňují akce úřadů a církví. Tento krok vyvol spoustu kritiky u médií i občanů.
Kodaň - Nový průzkum společnosti Universum ukázal, že nejspokojenější zaměstnanci jsou v Dánsku. Hned za ním jsou v těsném závěsu Norsko a Kostarika, Česká republika skončila na desátém místě. Česko je ve spokojenosti zaměstnanců lepší než USA, které skončily na 36. místě z 57 států.
Samsung v nedávné době představil nový model mobilního telefonu s názvem Note 7. Ten má však problém s přehřívající se baterií a následnými nepředvídatelnými výbuchy, kvůli kterým společnost musela telefony stáhnout z trhu. Na YouTube se začala objevovat videa ze hry Grand Theft Auto 5, ve které vtipálci nahradili výbušninu za Note 7. Samsung z toho samozřejmě není nadšený a donutil server videa stáhnout.
út., 19. duben 2016 17:34

Amazon uvedl novou čtečku e-knih

Výrobce elektronických čteček a zároveň největší internetový prodejce na světě přichází s novou verzí oblíbené e-book čtečky s názvem Kindle Oasis. Ta by měla být luxusnější než dřívější verze a tomu odpovídá i její cena.
Microsoft končí se svými telefony označovanými jako Lumia. Nástupcem by se měly stát telefony s názvem Surface, stejně jako tablety, které jsou na trhu už pár let k dostání. Nové Surface telefony by měly být poprvé k vidění na mobilním veletrhu IFA v Berlíně.
Ostrava - Bývalý místopředseda TOP 09 Pavol Lukša si založil vlastní politickou stranu, které se chce stát předsedou a zúčastnit se krajských voleb letos na podzim.
pá., 11. březen 2016 13:41

Z Bratislavy do Vídně za 10 minut

Slovensko chystá dopravní revoluci. Mezi Bratislavou a Vídní má totiž vést nová potrubní doprava pro lidi. Výhodou dopravního prostředku je jeho rychlost přes tisíc kilometrů za hodinu.
Washington - Americké letectvo použilo přes 20 000 raket a bomb při bombardování islamistů v Sýrii. Nálety trvají už 15 měsíců a Americe začínají docházet zbraně. Bude tak potřeba navýšit financování celé operace. 
Přerov - Na přerovské nádraží roste skleněná věž, do které budou moci cyklisté zaparkovat svá kola. Objekt by měl pojmout okolo 120 jízdních kol a cena celého projektu se zastavila na 8,5 milionu korun. Uschování kola je přitom velmi levná záležitost - pouhých pět korun za den. Stavební místo se nachází před nádražím na Husově ulici, a protože tento pozemek patří Českých drahám, město za něj ročně zaplatí 21 000 Kč.