Kateřina Drgová

Kateřina Drgová

Koprodukční česko-slovensko-lotyšský film Smečka vás zavede do středoškolského prostředí, jehož dění vévodí hokejový tým Vlků. High school musical však nečekejte. Tenhle film je trochu jiný kafe. Mezi hráči je jasně daná hierarchie a kapitán Jerry drží své spoluhráče pěkně zkrátka. Nová posila týmu David je tak doslova vhozen mezi vlky. Vrátí se jako vůdce smečky, nebo se jimi nechá roztrhat?
Česká republika - Každoroční udílení hudebních cen Anděl se letos obléklo do koronavirového kabátu. Místo klasického přímého přenosu z ceremoniálu mohli diváci pouze sledovat zhruba hodinový předtočený pořad. Přesto měli o zábavu postaráno. Moderátorského postu se chopila Ewa Farna, která celý večer zahájila písničkou, ve které zpívá „kde všichni jsou“. Tato prestižní hudební cena, jejíž udílení má na starosti Česká hudební akademie, má hned několik kategorií. Toto jsou její vítězové.
Základní a mateřská škola Dlouhá 56 v této nelehké době funguje dál, i když v trochu pozměněné podobě. Cirka 50 dětí zde dennodenně hlídají učitelé, asistenti, výchovní poradci i vychovatelky. Služby zatím využili policisté, zdravotníci nebo pracovníci sociálních služeb a městského úřadu.
Nelpět na věcech, ale naopak hledat naplnění života v něčem jiném.Minimalismus je životní styl, který poslední roky zajímá čím dál více lidí. Filozofie o nehromadění přebytečných věcí je nejen levná, ale také "ekofriendly." Alvin Korčák se minimalismu věnuje již řadu let a na svém webu minimalisticky.cz se ho snaží představovat široké veřejnosti. 
Po roce a půl jsme se konečně zase dočkali.  Show, kterou tady nikdo jiný nedělá. Projekt Kamila Bartoška a Markuse Kruga posunul hranice možností už několikrát. Po legendárním odhalení zákulisí soutěže Prostřeno a skandálu s Leošem Marešem vychází další díl.
Praha – Stejně jako každý rok se i letos 7. března neslo pražské Rudolfinum v duchu filmů. Ceny Český lev, které uděluje Česká filmová a televizní akademie, se řadí k nejprestižnějším v Česku. Toto jsou jejich vítězové.
15 cílevědomých studentů z Brna spojilo síly a vytvořilo spolek Generace Mendel. V rámci spolku se rozhodli zúčastnit celosvětové soutěže iGem, do které vymysleli projekt na čištění vodních nádrží od přemnožených sinic. Mluvčí Generace Mendel Michal Sikorai zodpověděl několik otázek o samotném spolku i o soutěži iGem.
Příběh o politických pletkách, podnikatelské moci a pravdě, která měla zůstat utajena. Neúnavnost a cílevědomost novináře, které ho nakonec dostaly do hrobu. Neustálý boj o důkazy, které neexistují. To je Sviňa.
Zpěvačku Billie Eilish netřeba představovat. Tato světová hvězda, která v novodobém hudebním průmyslu doslova prorazila díru do střechy, přišla se svým novým klipem k písni Xanny. 
Nový Jičín - Ukázka dílen, chovu strašilek nebo jízda zručnosti traktorem. To všechno si mohli uchazeči o studium i široká veřejnost prohlédnout a vyzkoušet v rámci dne otevřených dveří na Střední škole technické a zemědělské v Novém Jičíně.
Strana 1 z 2