Kateřina Halenková

Kateřina Halenková

Lando Norris, jezdec Formule 1 za stáj McLaren, se po pěti letech dočkal. Velká cena Miami přinesla nejen napínavý závod, ale také první vyhraný závod pro Norrise. „Nevím co říct, chci se jen smát“ řekl Lando v jednom z po závodních rozhovorů. My taky Lando, my taky.
Vypadá to, že silly season pomalu začíná. Paddockem Formule 1 se šušká, že Carlos Sainz bude v sezóně 2025 jezdit za stáj Mercedes-AMG Petronas Motorsport. Došlo tak k perfektní výměně mezi Ferrari a Mercedesem? Nebo Carlos ještě zamíchá kartami pro zbylých deset jezdců, kteří nemají sedačku pro rok 2025 jistou stejně jako on?
To, že je Sergio Pérez týmová dvojka je v padoku Formule 1 veřejným tajemstvím. A Redbull se tomuto tvrzení také nijak nebrání. Co tedy může šéf týmu slíbit svému jezdci místo strategie pro vítězný závod? Peníze. Protože ve formulovém světě jsou peníze až na prvním místě.
Michaela Hlaváčiková je čtyřiadvacetiletá muaythai bojovnice, která se začíná probojovávat na špičku ve světě thaiboxu. Zápasnice klubu Muay Thai Olomouc se rozpovídala o tom, jak vnímá pozici žen v bojových sportech, jaké bylo zápasit v Turecku proti několikanásobné mistryni světa nebo jaké další výzvy ji čekají.
Mnozí lyžaři se ani nestihli rozkoukat a zimní sezóna skončila dřív, než stihla začít. Nejeden lyžařský resort proto musel ohlásil konec provozu již v únoru, kdy je povětšinou vrchol sezóny. Proč byla zima tak krátká a jak takové loučení se sezónou mohlo vypadat?
Polkovice – 22. června 2024 se uskuteční hudební festival Letfest. Akce bude probíhat v Polkovicích, kde přesně ještě pořadatelé upřesní podle počtu prodaných vstupenek. „Budeme připraveni na 300 návštěvníků“ říkají pořadatelé. Na jaké kapely se můžeme těšit nám prozradí jedna z pořadatelek festivalu Martina Fistungová.
Vrcholem celé formulové sezóny je již několik let závod v Abú Dhabí. Spekulace ohledně jeho uskutečnění, které kolovaly po internetu, F1 zametla pod koberec. I přes hrozící nebezpečí v důsledku rostoucího napětí mezi Izraelem a Hamásem se závod uskuteční.