so., 11. listopad 2023 15:58

„Je to festival číslo 1. Takže to buď bude parádní, nebo propadák“ říká organizátorka festivalu Letfest

ilustrační snímek ilustrační snímek Zdroj: darkgamballe.cz
Polkovice – 22. června 2024 se uskuteční hudební festival Letfest. Akce bude probíhat v Polkovicích, kde přesně ještě pořadatelé upřesní podle počtu prodaných vstupenek. „Budeme připraveni na 300 návštěvníků“ říkají pořadatelé. Na jaké kapely se můžeme těšit nám prozradí jedna z pořadatelek festivalu Martina Fistungová.

Je už definitivní jestli bude festival pouze jednodenní nebo je zde i možnost, že se z něj stane vícedenní akce?

Ano, jen jeden den. Bohužel, nejsme schopni zajistit více financí. Další ročníky, pokud se nám bude dařit, mohou být vícedenní, ale je to festival číslo 1. Takže to buď bude parádní, nebo propadák. A od toho se vše bude odvíjet i do budoucna.

V jaké fázi se festival momentálně nachází?

Přípravy jsou ve fázi oslovování sponzorů. Sponzoři jsou zásadní a bez nich se nehneme z místa. Už teď ale máme vyjádření od více než 70 % oslovených a z 80 % zajištěnou finanční pomoc. Takže už jsme začali oslovovat kapely.

Máte tedy už line-up (časový harmonogram), na který nalákáte návštěvníky?

Ano, v tomto čase je line-up již kompletní. Celkem je to 7 kapel a aktuálně máme všechny potvrzené. Začínat se bude ve 14:00 hodin kapelou D&D band, kde hraje jeden z místních Polkovčáků. Po nich budou následovat Reggay, Něco Mezi, kde hraje i druhý pořadatel Mira Krchňák, a pak přijdou určitě jedni z největších tahounů – Hazydecay, Dark Gamballe a Calibos. Zakončovat tuto akci bude skupina Sauria. Vzhledem k počtu kapel tedy předpokládáme, že akce bude končit kolem 01:00 hodiny ranní.

Ty, které jsme navnadily jistě zajímá kde a za kolik koupí vstupenku.

Nejdříve jsme mysleli, že budou vstupenky k dostání na vybraných místech v klasické papírové podobě, ale nakonec jsme dospěli k názoru, že bude nejlepší udělat elektronický předprodej. Ten bude probíhat ve vlnách na webu GoOut.net. Podle toho, jakou vlnu návštěvník koupí, se bude odvíjet cena vstupenky. Maximální cena se ale bude pohybovat okolo 200 korun v předprodeji a okolo 300 korun na místě. Tato cena je maximální, možná se bude ještě snižovat. Více informací budeme postupně sdílet na facebookové stránce Letfest 2024.

Na co dalšího než jen na kvalitní hudbu se můžou návštěvníci těšit?

Samozřejmě bude k dispozici i dobré jídlo a pití, na to nemůžeme zapomenout. Chceme aby na místě bylo občerstvení jako nealkoholické či alkoholické nápoje, káva, něco sladkého na zub a určitě budeme pít pivo. Finální výběr občerstvení je ale ještě ve fázi řešení. Co se týče jídla, bezpochyby zajistíme i to, prozatím však nevíme, zda bude jen ve formě udírny nebo bude pestřejší výběr.

Nesmíme zapomenout i na nejmenší. Vy sama máte děti bude tam i něco pro ně?

Možná tam budeme mít místo, kde se bude dělat dočasné tetování a malování na obličej. To ale zatím ještě není úplně jisté. Nechceme z toho dělat úplně dětský den.

Pořádat festival není zrovna lehká věc a pokud se dostaví i plánový počet návštěvníků bude to opravdu velký nápor pro Polkovice. Budou z toho mít něco i místní?

Proč to vlastně celé děláme? V minulých letech se konal, pro nás takzvaný nultý festival, jehož výtěžek přispěl na výstavbu dětského hřiště. A přesně tímto směrem se chceme nadále ubírat. Výtěžek z Letfestu tak určitě použijeme na kulturní rozvoj obce.

Zobrazeno 612 krát
Naposledy upraveno: so., 11. listopad 2023 22:34
Pro psaní komentářů se přihlaste