Kristýna Jarošová

Kristýna Jarošová

pá., 27. duben 2012 14:48

Prezidentovy (ne)podpisy

Samostatný projekt: Politická/ psaná žurnalistika
čt., 15. červenec 2010 22:16

Z rozmaru znehodnotit Muchu

Dnes byl zahájen tolik diskutovaný přesun Muchovy slovanské Epopeje do Prahy. V této souvislosti se zmiňují hlavně vlastnická práva obrazů, ale mnohem podstatnější jsou jiná fakta.
čt., 24. červen 2010 21:45

Třetí dávka zdarma

Třetí dávka zdarma – hlásá letáček z reklamy Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Reklamní kampaň říká i to, že v rámci prevence se distribuční firmy dohodly a dojde ke zlevnění vakcín, takže společně s příspěvkem pojišťovny bude očkování proti karcinomu děložního hrdla mnohem dostupnější. Z původní ceny 10 tisíc korun se tak zmenšilo na 6 400. Protože na tuto nemoc umírá až padesát procent nemocných, člověk si řekne, že pojišťovna konečně udělala něco užitečného, ale při bližším zkoumání podmínek, je tomu spíše naopak.
so., 19. červen 2010 22:56

Tradice, nebo komerce?

Pořadatelé mistrovství světa ve fotbale odmítli zakázat používání vuvuzel. Jak píše MF Dnes, prezident FIFA Sepp Blatter pouze vzkázal, že nebude zakazovat tradiční nástroj fanoušků v jejich zemi. To je sice krásná ukázka tolerance a mírumilovnosti, která se líbí mnoha komentátorům, již prosazují demokracii v širším slova smyslu, ale proti tomuto nekonfliktnímu rozhodnutí stojí stále několik faktů, které jej poněkud degradují.
čt., 6. květen 2010 19:06

Syndrom Uzbekistán

V úterý (4.5.) na katedře žurnalistiky přednášel vedoucí zahraniční rubriky MF Dnes Teodor Marjanovič.  Ač byla nazvána Novinář a prezidentské volby v USA, p. Marjanovič zdaleka nezůstal (respektive nezačínal) u tohoto tématu.Navzdory tomu, co bývá u zástupců MFD zvykem, byl vůči svým zaměstnavatelským novinám ve vhodných chvílích i patřičně kritický.
so., 17. duben 2010 20:51

Finiš se Zemanem

Čtvrtek (15.4) uzavřel už tolikrát zmiňovaný cyklus besed s předsedy českých politických stran (Česká republika 2010). V aule FF byl tentokrát hostem Miloš Zeman, předseda Strany práv občanů - Zemanovci (SPOZ). V pomyslné opozici mu stáli moderátoři, studenti katedry politologie a evropských studií.
st., 14. duben 2010 21:02

Nečas na UP

V pondělí (12.4.) bylo Petru Nečasovi oficiálně předáno předsednictví v ODS a už následující den byl hostem v cyklu besed Česká republika 2010 na Univerzitě Palackého v Olomouci. Setkání se uskutečnilo na tradičním místě, v aule FF, a návštěvnků bylo víc než dost. Opět nešlo jen o studenty, ale na besedu si našlo čas i několik nestudujících, kteří přišli s předem připravenými dotazy (na které si v některých případech rovnou i sami odpověděli).
pá., 9. duben 2010 16:42

Beseda - Petr Nečas

V cyklu besed s předsedy hlavních českých polických stran v úterý (13.4.) navštíví Olomouc předseda ODS Petr Nečas, a tak budou mít studenti poprvé možnost setkat se s ním a utvořit si vlastní názor bez zprostředkování médii a snad mu i položit vlastní otázku.
čt., 1. duben 2010 10:51

Katka

Od konce února mají návštěvníci kin možnost zhlédnout snímek Katka. Dokument o narkomance netypický svou až intimně zpovědní formou začíná už v roce 1996, kdy hlavní hrdince bylo pouhých devatenáct let a možná trochu bláhově říká, že si chce najít přítele, práci a založit rodinu - jakmile přestane s drogami. Bohužel věta: „… až přestanu…“, se nese celým dokumentem a čtrnácti lety Katčina života.
st., 10. březen 2010 20:03

Beseda s Jiřím Paroubkem

„Je třeba regulovat tržní společnost, aby se vytvořilo správné tržní prostředí.“ Jeden z mnoha povedených výroků předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, jejichž koncentrace se s blížícími  volbami zvětšuje. Také proto účast na dnešní (10.3.2010) besedě předčila veškerá očekávání.
Strana 1 z 2