Lucie Bajtalonová

Lucie Bajtalonová

Tvůrci seriálu Lajna přišli s novinkou, která se snaží odlehčit současnou situaci a přivést lidi na jiné myšlenky. Skoro na mizině nám humornou formou sděluje, jak herci snášejí opatření proti koronaviru.
New York - Guvernér amerického státu New York Andrew Cuomo, povolil párům vzít se přes internet. Stačí zažádat o povolení ke sňatku a sezdat se na dálku. Vstřícný krok si získal obdiv, ale i kritiku obyvatel. Někteří nemají zájem o obřad, kterého se nemůže zúčastnit rodina, jiní říkají, že by guvernér měl věnovat pozornost závažnějším problémům.
Česká republika - Špičkový hráč na lesní roh a známý dirigent Radek Baborák se rozhodl uspořádat sbírku a pomoci tak hudebníkům. Celkem nasbíral už 668 tisíc korun. Svůj příspěvek získalo přes 40 žadatelů.
Brno - Kybernetický útok na Fakultní nemocnici Brno způsobil výpadek počítačů, základní provoz je však zajištěn. Nemocnice ruší plánované operace. Útok se týká i Dětské nemocnice a porodnice v centru. Po sedmé hodině ráno záchranka zaznamenala také pětiminutový výpadek telefonních linek, zda to souvisí s kybernetickým útokem ještě není známo.
Česká republika – Snímek režisérů Barbory Chalupové a Víta Klusáka nazvaný V síti se stal nejnavštěvovanějším filmem víkendu a má našlápnuto stát se nejúspěšnějším českým dokumentem všech dob. Za první premiérový víkend ho v kinech zhlédlo přes 111 tisíc diváků.
Belgie - Šaty, po kterých se vám budou doslova sbíhat sliny? Takové jste mohli vidět na přehlídce v Bruselu. Unikátní kousky od známých belgických návrhářů přilákaly milovníky módy, ale i cukrovinek. Módní přehlídka zahajuje každoroční čokoládový festival Salon du Chocolat, který se letos konal od 13. do 16. února. Pravidelně se na festival sjíždí mnoho tvůrců čokoládových pralinek, a výrobců čokolády a pochutin.
USA - Americký obchodní řetězec Walmart přišel se svou první chytrou prodejnou v New Yorku. Snaží se zákazníkům zpříjemnit nákupy pomocí umělé inteligence. Stovky kamer i senzorů dohlíží na kvalitu zboží, kontrolují plnost regálů nebo upozorňují na dlouhé fronty u pokladen.
Česká republika - V žebříčku stovky nejlepších filmů režírovaných ženami získal umístění i náš český film Sedmikrásky od Věry Chytilové. Filmoví experti z celého světa ho poslali přímo na šesté místo. Pro první cenu si přišla novozélandská režisérka s dramatem Piano.
Česká republika - Poslední z Aporveru nese nálepku nejdražšího českého filmu, ačkoliv se ještě nestihl natočit. Nyní jde do dražby za 18 330 000 korun, kvůli nezaplaceným dluhům a následné insolvenci. Policie navíc zasáhla ještě před dokončením filmu a obvinila 3 tvůrce z dotačních podvodů.
Praha - Francouzský kabaret Crazy Horse Paris zavítá poprvé do České republiky v rámci svého turné Forever Crazy. Jeho představení mohou diváci zhlédnout v pražském Divadle Hybernia od 5. do 9. listopadu. Těšit se můžeTe na krásné profesionální tanečnice, světelné efekty a projekce.
Strana 1 z 2