Matyáš Hartman

Fotbalisté Uničova se ve středu 26. dubna v dohrávce devatenáctého kola na domácím stadioně utkali s béčkem Zlína a povedlo se jim navázat na sérii šesti výher. Hosté začali jarní část sezóny skvěle. Po čtyřech výhrách z úvodních pěti zápasů ovšem přišel nevýrazný výkon a prohra ve Znojmě. Uničov našel na jaře přemožitele pouze v prvním zápase v Hlučíně, od té doby však pouze vyhrávají. Po dvou slepených brankách domácích zvládli mladí ševci pouze snížit, a proto odjíždí z Uničova bez bodu.
Zlín - V rámci předposledního kola Fortuna ligy zamířila Bohemians 1905 na zlínskou letnou. Pražané, kteří z posledních sedmi zápasů prohráli pouze jeden, a to s aspirantem na titul Slavií Praha, byli pasováni do role favorita. Zlínští ovšem Klokany překvapili, po zásluze zvítězili 4:1 a připsali si důležité tři body v boji o setrvání v nejvyšší soutěži.
V neděli druhého dubna se v rámci 22. kola MSFL utkala juniorka Zlína a s juniorkou Ostravského Baníku. Na umělém trávníku v areálu Vlastislava Marečka, kde právě hraje béčko Zlína své domácí utkání se střetli s hosty z Ostravy, kteří se drží na druhém místě tabulky. Zlín se sice nachází na desáté pozici v tabulce, ale na jaře pod novým trenérem Janem Jelínkem podává výborné výkony. Zápas nabídl množství šancí na obou stranách a po vyrovnané bitvě se z vítězství 4:3 radovali domácí ševci.
Sedmatřicetiletý Martin Fillo byl vyřazen ze sestavy Zlína poté, co svůj tým dvakrát po sobě oslabil. Nejprve v zápase proti Spartě, ve kterém stihl za čtyři minuty získat dvě žluté karty. Po vypršení trestu nastoupil do derby proti Slovácku. V tomto zápase strávil Fillo ještě o minutu méně a za svoje provinění ponese zodpovědnost.
V neděli 26. března se na úvod jarní části 1.B třídy skupiny C ve Velkém Ořechově konalo regionální derby s favorizovanými Prakšicemi. Velký Ořechov se nachází na poslední příčce tabulky, ale soupeře se rozhodně nezalekl. I přes velké množství šancí na obou stranách skončil vyhrocený zápas bezbrankovou remízou.
Ze svých skupin postoupilo do vyřazovacích fází největšího fotbalového turnaje 16 týmů. V osmifinále jsme byli svědky zajímavých zápasů, napínavých až do poslední minuty. Za největší překvapení však musíme označit vyřazení Španělů, kteří nedokázali najít recept na Marockou obranu a s turnajem se rozloučili dřív, než očekávali.
Katar - Brazilský útočník Neymar, který měl být hlavním tahounem svého týmu na mistrovství světa v Kataru, nedohrál úvodní utkání se Srbskem kvůli zraněnému kotníku. Týmový lékař potvrdil, že brazilský kanonnýr do dvou zbývajících zápasů ve skupině už nezasáhne a není jisté, zda stihne utkání ve vyřazovací fázi turnaje.