Lucie Mazurková

Lucie Mazurková

po., 24. duben 2023 09:55

Víte, co je to majáles?

S příchodem prvních květnových dnů tradičně přichází i majáles. Každé město pořádá oslavy, které doprovází živá hudba, spousta jídla, pití, a často i atrakce. Víte ale, kam sahá původ pojmu majáles, jakou má historii a co to vlastně znamená?
Po více než dvou letech pauzy se zpěvák Mikolas Josef vrátil se svým novým hitem Boys Don’t Cry a ten nyní trhá rekordy nejen v České republice, ale i v zahraničí. Tato písnička je součástí nového alba, které se snad brzy dostane na světlo světa.
Z prvu bylo na americký dron vypuštěno palivo, a pak došlo k následné srážce. Rusko se brání tím, že americký dron neměl na místě co dělat, jelikož se nacházel v blízkosti ruských hranic.
Počátky show Survivor sahají až do Spojených států, kde popularita této soutěže stoupla natolik, že zde bylo odvysíláno již 40 řad. Nyní se už nejedná jen o záležitost Ameriky, neboť vznikají různé verze této show i v jiných zemích, a Česká republika a Slovensko zkrátka nemohli být výjimkou.
Společnost Nike podala žalobu na japonskou značku Bape kvůli viditelnému kopírování designu jejich bot. Vše začalo prvním modelem Air force 1, na základě kterého Bape vytvořila téměř stejný design Bape Sta. Do dnešního dne takových designů dle Nike do své podoby Bape předělal více.
Od pátku 19. listopadu 2022 na Horním i Dolním náměstí proudí vánoční atmosféra. Rodiny a známí se opět scházejí u rozsvíceného vánočního stromku u orloje, a vítají vánoční svátky.
st., 15. březen 2023 11:04

Jak si užít víkend v Edinburghu

Edinburgh je zaručeně jedno z nejkrásnějších měst Evropy. Nabízí vám neokoukanou, zachovalou a typicky britskou architekturu, spoustu památek, dobrého jídla a pití, výhledů a skotských dud. Ale co vše vlastně vidět?
Poslední říjnový víkend se stejně jako každý rok uskutečnil výlov rybníka Olšovec v Jedovnicích na Blanensku. Rybáři dne 28. října brzy ráno provedli první zátah a z dlouhé rybářské sítě vytáhli velice slibný úlovek, který tuto událost slavnostně započal.