po., 4. říjen 2021 22:57

Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky vyhlásila 13. Týden sociálních služeb

Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky Zdroj: apsscr.cz
Týden sociálních služeb je každoročně obdobím, kdy se potkávají poskytovatelé sociálních služeb, zástupci státu, krajů, měst a obcí a mnozí další odborníci, aby diskutovali o sociálních službách.

Týden sociálních služeb se odehrává od 4. do 10. října po celé České republice. V rámci týdne se poskytovatelé sociálních služeb mohou připojit k celostátnímu dni otevřených dveří. „Týden sociálních služeb je obdobím prezentací, potkávání se, vzájemného posilování a odborných diskusí,“ uvádí prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS) Jiří Horecký. „Hlavní cíl však zůstává stejný. Akcentování a zviditelnění sociálních služeb je přirozené a nutné součástí každé moderní společnosti,“ dodává. V rámci týdne budou probíhat různorodé doprovodné aktivity na různých místech České republiky, například úkoly a čtení pro děti, ruční práce, filmové večery, výstavy, přednášky a mnoho dalšího.

APSS dále oslavilo 30. let. Asociace byla založená v roce 1991 a je největší profesní organizací v segmentu sociálních služeb. K této příležitosti organizace vytvořila poštovní známky.

poštovní známky k 30. výročí APSS ČR

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR je nezávislým spolkem právnických a fyzických osob. Poskytují sociální služby s cílem podporovat rozvoj a zvyšovat úroveň sociálních služeb v České republice. Zastupují a hájí zájmy svých členů u státních a ostatních institucí, zejména předkládáním odborných stanovisek, kvalifikovanou oponenturou a podporou žádoucí právní regulace sociálních služeb. Zprostředkovává rozšiřování vědeckých a výzkumných poznatků do činnosti poskytovatelů sociálních služeb a předává odborné zkušenosti svým členům. Reprezentují společné zájmy a potřeby svých členů, vyvíjí studijní, dokumentační, informační, vzdělávací a expertní činnost.

Zobrazeno 102 krát
Naposledy upraveno: pá., 8. říjen 2021 12:37
Pro psaní komentářů se přihlaste