Aneta Lindovská

Aneta Lindovská

Před pár lety byla tvrz v Tiché součástí zanedbaného a rozpadlého statku s torzy vraků zemědělských strojů, vesnické skládky a smetiště. Nyní sdružení Hrady na Malši, které se snaží o opravu a oživení hradů kolem řeky Malše, provádí rozsáhlé rekonstrukce areálu. Opravy skončily v listopadu a příští rok budou moct Tichou navštívit první návštěvníci.
Olomouc - Unikátní pevnost Fort č. II. v Radíkově na Olomoucku je nyní na prodej. Parcelu lze využít k podnikání či bydlení. Jedná se o architektonický a historický unikát, který se dochoval v jediném exempláři na území České republiky.
Desítky projekcí soutěžních i nesoutěžních filmů, workshopy a další program nabídne v Plzni od 18. do 21. listopadu největší mezinárodní soutěžní přehlídka Animánie animované tvorby dětí a mládeže do 26 let. Projekce animovaných filmů můžete shlédnout v kulturním centru Moving Station a také v univerzitní kavárně Družba v Plzni.
Během deseti let postavil Zdeněk Procházka v Lipové malý hrad. Za jeho stavbu letos v září dostal první cenu Olomouckého kraje v oblasti cestovního ruchu v kategorii Neobjevený skvost.
Týden sociálních služeb je každoročně obdobím, kdy se potkávají poskytovatelé sociálních služeb, zástupci státu, krajů, měst a obcí a mnozí další odborníci, aby diskutovali o sociálních službách.
Anketa strom roku má podpořit aktivní péči o stromy a představit veřejnosti zajímavé stromy v jejich okolí. Jubilejní 20. titul vyhrála zpívající lípa s 2 635 hlasy, kterou v minulosti ve svých dílech zmiňovali například Alois Jirásek, Tereza Nováková nebo třeba Bohuslav Martinů.
Originalita, nespoutanost a rozevlátost - tak se dají popsat výrobky svérázné umělkyně Nikoly Waynové. Ta se rozhodla upustit od konvenčnosti a začala s ručním vytvářením nadčasových výrobků. Jejím snem je nabízet lidem díla, která jim budou dělat radost.
út., 2. únor 2021 11:10

Strom roku vyhrála jabloň

Titul Strom roku za rok 2020 si poprvé odnáší ovocný a zároveň nejmladší strom. Jabloň u Lidmanů, která si získala 2 191 hlasů. Ta se nachází v Machově uprostřed chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Kromě českého vítězství se jabloň může těšit i z postupu do finále ankety Evropský strom roku, kde má šanci vyhrát v konkurenci dalších 13 států.
st., 13. leden 2021 19:38

Zemi původu se dozvíme z EANu

Rádi byste znali výrobce produktu, který zamýšlíte koupit, ale nemůžete jej na obale najít? Věnujte pozornost EAN kódu na obalu. Čárový kód jasně a rychle identifikuje výrobek. Nejdůležitější jsou první tři číslice.
Attila Zinčak je fine art fotograf, který se svou uměleckou tvorbou nechává vést intuicí a zcela upouští od analytického myšlení. Klade důraz na estetickou hodnotu, přičemž usiluje o osvobození mysli od nekonečných rozborů, logického usuzování a škatulkování. Vznikají tak díla spontánní, abstraktní a snová, jejichž význam vyloví z hlubin podvědomí až čas.
Strana 1 z 2