út., 2. květen 2023 12:38

Barbora Strýcová se po dvouleté pauze vrátila k tenisu, i přes prohru podala skvělý výkon

Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek Zdroj: Moises Alex, Unsplash
Strýcová rozehrála své rozlučkové turné. Jako první se představila na turnaji v Madridu, kde si zahrála díky takzvanému chráněnému žebříčku. Její kariéra vyvrcholí Wimbledonem a US Open.

Již dříve Strýcová oznámila, že by se po mateřské dovolené ráda vrátila k tenisu a pár odehranými turnaji ukončila svou bohatou kariéru. I přesto, že nemá ráda antukové turnaje, rozhodla se začít na turnaji v Madridu. Poté by měl přijít turnaj v Římě. Česká tenistka by si také ráda zahrála v Praze. Jako finální turnaje by dle svých slov volila slavný Wimbledon a US Open.

Po více než dvou letech se tak Strýcová vrátila k profesionálnímu tenisu. V Madridu vyzvala padesátou hráčku světa Elisabettu Cocciarettovou. V prvním setu se české tenistce nedařilo na podání a prohrála jej 3:6. Druhý set byl již o poznání lepší, s italskou tenistkou dokázala držet krok až do tiebreaku, ve kterém nakonec prohrála o pouhé dva body. I přesto může být se svým výkonem Strýcová spokojená, jelikož po velmi dlouhé pauze dokázala hrát vyrovnaný zápas s padesátou hráčkou světa.

Strýcová skrze delší absenci vypadla z WTA žebříčku, což by běžně znamenalo, že by spadla v pořadí dolů a mohla by se účastnit pouze turnajů nižší úrovně. Skrze chráněný žebříček si ale může zahrát na již zmíněných turnajích, které patří mezi vůbec ty nejlepší ženské turnaje na světě. Tento chráněný žebříček, který má za úkol ochránit tenisty, kteří se vrací po zranění nebo v případě tenistek po těhotenství. Toto pravidlo umožňuje hráčům odehrát až dvanáct turnajů té úrovně, na které končili, když přišlo nějaké zranění či těhotenství.

 

Zobrazeno 120 krát
Naposledy upraveno: po., 8. květen 2023 18:10
Pro psaní komentářů se přihlaste