Štěpán Tichý

Štěpán Tichý

Strýcová rozehrála své rozlučkové turné. Jako první se představila na turnaji v Madridu, kde si zahrála díky takzvanému chráněnému žebříčku. Její kariéra vyvrcholí Wimbledonem a US Open.
Barcelona - V minulém týdnu se v Barceloně odehrál tenisový turnaj kategorie ATP 500. V jeho finále se utkala světová dvojka Carlos Alcaraz se světovou pětkou Stefanosem Tsitsipasem. Oba hráči se do něj dostali poměrně snadno, přičemž v samotném finálovém zápase se z výhry radoval první zmíněný Carlos Alcaraz.
MAD Lions předvedli v základní skupině LEC (European League of Legends Championship Series) velmi špatné výkony. Přesto se tento tým dokázal vzchopit a předvedl nevídanou jízdu až k titulu šampiona. Během play-off dokázali vyřadit velké týmy, jakými jsou G2, Vitality a Team BDS. Skrze vítězství si pak zajistili postup na mezinárodní turnaj MSI (Mid-Season Invitational).
Po zimní přestávce Arsenal přišel o svůj náskok a už to vypadalo, že spadne na druhé místo pod skvěle hrajícím Manchester City. Po několika špatných výkonech se Gunners ale dokázali znovu vzchopit a Citizens na ně tak ztrácí osm bodů. O víkendu se hrálo dvacáté deváté kolo, ve kterém se oběma celkům dařilo.
První část skupin v evropské skupině League of Legends nabídla fanouškům dobrou podívanou. Do další fáze se probojovali i dva čeští hráči Carzzy a Humanoid.
Miami - Kvitová na tento turnaj rozhodně neodjížděla jako jedna z favoritek na titul, přesto se dokázala skrze kvalitní výkony probojovat až do finále. Zápas byl ze začátku vyrovnaný, po prvním vyhraném setu už ale česká tenistka dominovala a ovládla tak tento prestižní turnaj.
Austrálie - Minulé pondělí začala kvalifikace na první letošní Grand Slam, který se koná v Austrálii. Vedle zkušeného Lukáše Rosola se představila spousta českých tenisových nadějí. Z mužské části postoupil poue Dalibor Svrčina, naopak tenistky si vedly veli dobře.
Katar - Předpovědi před začátkem zápasu byly jasné. Favorit celého turnaje Brazílie měla bez problémů porazit Chorvatsko, které se už od základních skupin trápilo a nehrálo příliš atraktivní fotbal. Avšak ve čtvrtfinále jakoby nastoupil nový tým a po penaltovém rozstřelu si nakonec evropský celek vybojoval vítězství a postup do semifinále.
Letošní ročník odstartoval v úterý 29. listopadu ve finském Kontiolahti vytrvalostní závod mužů a žen, ve kterém se představili i čeští závodníci v čele s Michalem Krčmářem a Markétou Davidovou. Po jednodenním odpočinku poté pokračoval program štafetami, ve kterém si čeští závodníci počínali velice solidně, avšak v následujících sprintech se jim na tyto výsledky nepovedlo navázat. První zastávku letošního ročníku pak závodníci zakončili stíhacími závody.