čt., 31. březen 2016 18:30

České/ Moravské Hrady 2016

Plakát k festivalu Plakát k festivalu Zdroj: www.ceskehrady.cz
Letošní v pořadí už 12. ročník tohoto hudebního festivalu slibuje ten nejlepší výběr slovenských a českých kapel. Turné kapel tradičně začíná na středočeském hradu Točník a po něm se festival postupně přesouvá po celé republice. V ceně vstupenky je také zahrnut volný vstup na stálé expozice kulturních památek, v blízkosti kterých se festival pořádá.

Festival České Hrady se mezi fanoušky dobré muziky těší čím dál větší oblibě. Důkazem toho může být návštěvnost, která se rok od roku zvyšuje. Proto také v loňském roce získal cenu „akce roku“ v rámci hudebních cen Žebřík 2015. Festival nabízí velmi netradiční zážitek v podobě mnoha žánrů hudby na jednom místě, bohatého občerstvení a nádherného zázemí v podobě tuzemských historických památek.

„Pro nás jsou Hrady zvláštní z několika důvodu. Je to festival opakující se každý víkend, takže vznikají nové vztahy, pouta a snad někdy i lásky mezi kapelami, návštěvníky, ale hlavně mezi lidmi, kteří Hrady organizují, to je něco naprosto jedinečného. Jeho putovní charakter a kvalita zázemí dává účinkujícím pocit, že jsou vlastně na dovolené s partou kamarádů, kteří se víkend co víkend potkávají na různých místech naší republiky. Takže se vlastně těšíme na dovolenou,“ okomentoval tento festival frontman kapely Mig 21 Jiří Macháček.

Lístky jsou v prodeji vždy už na konci předchozího roku v rámci předvánočního předprodeje, který končí 31. prosince. Ten mohou lidé využít například jako dárek svým blízkým pod stromeček. Opozdilcům nezbývá tedy nic jiného, než zakoupit lístek v jedné z dalších vln předprodeje. Ti, kteří si chtějí zakoupit lístek až na místě, musí počítat s navýšením ceny.

Do Moravskoslezského kraje, konkrétně do Hradce na Moravicí zavítá festival 19. srpna, týden na to se na něj návštěvníci můžou těšit i v kraji Olomouckém, a to na hradě Bouzov. 

Zobrazeno 2574 krát
Naposledy upraveno: čt., 31. březen 2016 21:03
Pro psaní komentářů se přihlaste