Dalimil Vindiš

Dalimil Vindiš

Fanouškům herní série Warcraft a vlastně vůbec komukoliv, kdo občas zavadí o nějakou počítačovou hru, je tato karetní verze slavné MMO RPG (tedy online hry na hrdiny pro více lidí) určitě známá. Vyšla v dubnu před dvěma lety a za tuto krátkou dobu se dočkala hned několika rozšíření, mezi které patří například Curse of Naxxramas nebo Goblins and Gnomes. Poslední update, který světlo světa spatřil letos 27. dubna, byla hra aktualizována o rozšíření Whispers of the Old Gods. Blizzard v tomto rozšíření přidal do hry několik nových herních režimů a hlavně spostu nových karet. 
Postava Punishera se objevila v druhé sérii seriálu Daredevil, konkrétně 18. března, ale už v lednu letošního roku televize Netflix uvažovala o tom, že by si tato postava zasloužila svůj seriál vlastní. Oficiální potvrzení vlastního seriálu se fanouškům ale dostalo až teď a Punisher se tedy stane již šestým seriálem, který stanice Netflix společně s Marvelem vytvoří. V hlavní roli samotného Punishera se představí americký herec Jonathan Bernthal, kterého můžou fanoušci televizních seriálů znát například ze série Živí Mrtví nebo z válečného snímku Železná srdce, kde si ve vedlejší roli zahrál po boku svého známějšího kolegy Brada Pitta.
Pití zeleného piva má u nás již více než desetiletou tradici a dnes jej vaří většina velkých i menších, soukromých pivovarů. S touto, v té době novinkou, začal pivovar Starobrno a od té doby jej vaří každý rok. Pivo se totiž těší stále větší oblibě jak mezi štamgasty, tak i samotnými pivovarníky, a tak není divu, že jsme se ho dočkali i o letošních Velikonocích, které letos vyšly na čtvrtek 24. března. 
Každý fanoušek této klasiky určitě napjatě čekal, jestli se na podzim roku 2015 skutečně objeví ve světě vynálezy, které v pořadí druhý díl této série představil. Hlavní postava filmu Marty McFly v tomto snímku totiž cestoval du budoucnosti, konkrétně do 21. října roku 2015. Ve světě budoucnosti se lidé proháněli na na hooverboardech, létali ve vznášedlech a také měli boty, které se dokázali sami zavázat. Ačkoliv k většině těchto vynálezů má dnešní věda ještě dost daleko, samozavazující se boty jsou již skutečností a firma Nike je hodlá prodávat již na konci letošního roku. 
Marvel v březnu vypustil v pořadí druhý trailer na připravovaný snímek Captain America: Občanská válka a v něm představil dvě doposud neviděné postavy. Konečně je také všem fanouškům jasné, v jakém složení se oba týmy proti sobě postaví a z traileru je také jasné, že nejspíš půjde o pořádnou řežbu. Uvedení filmu v českých kinech je plánované na květen.
čt., 31. březen 2016 18:30

České/ Moravské Hrady 2016

Letošní v pořadí už 12. ročník tohoto hudebního festivalu slibuje ten nejlepší výběr slovenských a českých kapel. Turné kapel tradičně začíná na středočeském hradu Točník a po něm se festival postupně přesouvá po celé republice. V ceně vstupenky je také zahrnut volný vstup na stálé expozice kulturních památek, v blízkosti kterých se festival pořádá.
Česko - Zpěvák Daniel Landa, známý také jako kouzelník Žito, oznámil na pondělní tiskové konferenci, že ruší turné, které bylo naplánované na nadcházející rok. Důvodem jsou prý obavy o vlastní bezpečnost. Landa se před šesti lety přidal ke skupině lidí, která bojuje proti islámským teroristům, a tak si myslí, že by mohl být jedním z cílů radikálních skupin.
Česko - V České republice momentálně nejnavštěvovanější snímek, Jurský svět, překonal hranici očekávaných tržeb a získal třetí místo v tabulce nejnavštěvovanějších filmů v historii kinematografie. Jeho aktuální celosvětové tržby jsou těsně pod hranicí 1,7 miliard dolarů. Před ním se nachází pouze Cameronův legendární Titanic a film Avatar.
čt., 29. říjen 2015 12:37

Ricky Gervais již počtvrté na Glóbech

Britský stand-up komik, režisér a herec přijal pozvánku na pozici hostitele předávání prestižních cen Zlatých Globů. Ricky toto udílení cen moderoval již třikrát a to v letech 2010, 2011 a 2012. Jeho humor byl ale kritiky později označen za velmi kontroverzní až drzý, a tak se Ricky sám do další spolupráce příliš nehrnul. O to větším překvapením bylo, že Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) v pondělí oficiálně oznámila, že se ujme moderování v následujícím roce.
Londýn - Sobotní semifinále v rugby mezi Novým Zélandem a Jihoafrickou republikou připravilo pro diváky opravdovou podívanou. Vyrovnaný zápas, ve kterém měli většinu času převahu Afričané, nakonec skončil vítězstvím novozélandských All Blacks. Protihráčům nestačilo ani bezchybné kopání Handrého Pollarda, který svému týmu zajistil 15 bodů z konečných 18. 
Strana 1 z 3