po., 20. březen 2023 19:54

Chrudim protáhla remízovou šňůru. Na stadionu Viktorie Žižkov uhrála remízu s rezervou Sparty

Hlavičkový souboj mezi Kryštofem Daňkem (vlevo) a Petrem Julišem (vpravo) Hlavičkový souboj mezi Kryštofem Daňkem (vlevo) a Petrem Julišem (vpravo) Zdroj: AC Sparta Praha
V 19. kole FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY se utkali AC Sparta Praha B s MFK Chrudim. Letenští chtěli po ztrátě bodů s Vlašimí v minulém kole opět naplno bodovat a dostat se ze sestupové pozice. Pomoci sparťanské rezervě přišlo i několik hráčů z A – týmu. Naopak chrudimský výběr se drží v pohodovém středu tabulky, kde mu nic nehrozí.

Sparta se hned ve druhé minutě mohla ujmout vedení, ale včasným vyběhnutím zmařil jejich příležitost hostující brankář Jiří Floder. Chrudimští se ke slovu dostali až ve 23. minutě, kdy Jan Řezníček vyslal zpoza vápna tvrdou ránu, která proletěla jen těsně nad brankovou konstrukcí. Bezbrankový stav mohl před odchodem do kabin změnit Adam Karabec. Jeho střela ale jen prosvištěla kolem tyče. Hráči se tak odebrali do šaten za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhého poločasu vstoupili opět lépe Letenští, ale svůj tlak nedokázali přetavit v kýžený gól. Velkou příležitost měl sparťanský obránce Patrik Vydra, který z hranice velkého vápna vyslal tvrdou střelu na branku východočechů, kterou krásným zákrokem brankář Floder dokázal vytěsnit na rohový kop. Také hosté, i přes herní převahu letenských, měli možnost v 77. minutě otevřít gólový účet. Pokus Jana Závišky ale stačil pokrýt brankář domácích Vojtěch Vorel. Přes sílící tlak Pražanů se fanoušci žádné branky nedočkali a zápas skončil bezbrankovou remízou.

Chrudim tak remizovala potřetí v řadě. 25. března se pak odehraje odložený zápas, ve kterém Chrudim v domácím prostředí vyzve Táborsko. Rezerva Sparty se představí až 31. března v Jihlavě.