út., 30. srpen 2022 18:39

Co přinesla schůze mladých Starostů: projekt Chci kandidovat i plány na návštěvu ministerstev

Mladí Starostové a nezávislí na kongresu v Praze Mladí Starostové a nezávislí na kongresu v Praze Zdroj: mSTAN Olomoucký kraj, Facebook
Na virtuální schůzi předsednictva Mladých starostů a nezávislých, která proběhla na platformě Google Meet, přišli členové předsednictva s návrhem na realizaci projektu Chci kandidovat, který by přiblížil politiku mladým lidem. Mluvilo se také o přípravách na návštěvu ministerstva vnitra a o výsledcích voleb.

Schůze probíhala ve velmi uvolněné atmosféře. Jednotliví členové se připojili z míst, kde se zrovna nacházeli. Tak například místopředsedkyně Zdena Kašparová kvůli nemoci poslouchala z postele. První místopředseda Jiří Duchek vybral ještě zajímavější místo – ke schůzi se přidal během cestování vlakem, což se projevilo na kvalitě připojení.

Musíme přesvědčit mladé lidi, aby kandidovali v komunálních volbách, shodli se účastníci
Hnutí STAN vkládá velké naděje do komunálních voleb, které se uskuteční v tomto roce. Zásadním cílem je nyní přesvědčit co nejvíce mladých lidí ke vstupu do politiky, k čemuž poslouží kampaň Chci kandidovat. V rámci této kampaně bude zřízen speciální web, na kterém se představí čelní představitelé této mládežnické organizace. Tahounem projektu byl jednoznačně zvolen nejmladší starosta v Česku Tomáš Pavelka. „Úspěch tohoto projektu závisí hlavně na tom, aby se všechno důkladně vykomunikovalo. To je základ,“ upozornila Zdena Kašparová. Na to zareagoval kolega Vojtěch Vaník.

„Je třeba počkat na konkrétní výsledky a až poté bude možno podnikat další kroky. V každém případě se však musí o tyto mladé lidi zabojovat, jinak budou politice vládnout staří a konzervativní politici jako je Miloš Zeman nebo Andrej Babiš,“ zdůraznil Vaník.

V řešení je i den s ,,mSTANem“ či návštěva ministerstva
Předseda Tomáš Pavelka informoval také o přípravách tradiční akce Den s mSTANem. V rámci této akce by mohla proběhnout i návštěva Poslanecké sněmovny, což se řeší s poslankyní Věrou Kovářovou. Na tuto návštěvu by pak v budoucnu, tedy až bude jasné rozdělení ministerstev, mohla navázat exkurze na některé ze starostovských ministerstev (nabízí se vnitro). V řešení je i debata o komunálních volbách. „Na tuto debatu bychom mohli pozvat například nově zvolenou poslankyni z Plzeňského kraje Michaelu Opltovou nebo Tomáše Dubského z Pardubického kraje,“ nastínil Jiří Duchek.

Zobrazeno 33 krát
Naposledy upraveno: po., 30. listopad -0001 00:09
Pro psaní komentářů se přihlaste