pá., 8. květen 2020 22:19

Deep Purple s novým singlem dokázali, že mají stále co nabídnout

Přebal alba Whoosh! Přebal alba Whoosh! Zdroj: deeppurple-whoosh.com
Ačkoliv Deep Purple slaví neskutečných dvaapadesát let na scéně, svým posledním singlem dávají jasně najevo, že mají stále co nabídnout a do starého železa ještě rozhodně nepatří. Naopak to vypadá, že se na novém album vydávají úplně novou cestou. Kdy vyjde a co kapela chystá?

Man Alive – tak zní název druhého singlu z připravovaného alba. Stejně jako je futuristický videoklip, ani hudebně se kapela neohlíží a nežije ze své minulosti. Jednoduchý, ale přesto úderný a chytlavý riff, pozvolna rozvíjející se do bicích v rytmu tikotu hodin, doprovázený uklidňujícím zpěvem textu „Sun sets in the West – Boy has gone to rest" a bohatými melodiemi kláves, se po úvodní části dostává do už typičtějšího svižného tempa s mohutnou basovou linkou. To vše je doplněno skvělou, svěže znějící produkcí.

Po vydání dosud posledního alba InFinite (2017) a následném A Long Goodbye Tour, které neminulo ani Česko a mělo být vůbec posledním, to vypadalo, že se kapela nadobro loučí. Opak je však pravdou. Vydání alba s názvem Whoosh!, které bylo původně plánováno na 12. června, se z důvodu pandemie koronaviru a s ní spojenými restrikcemi, které se dotkly i vydavatelských společností, nakonec odkládá až na 7. srpna 2020.
Těšit se můžeme na celkem 13 skladeb, které byly napsané a následně i nahrané v nashvillském studiu Boba Erzina, který se zhostil role producenta. To vše vyjde hned v několika verzích – jako limitovaný CD+DVD Mediabook obsahující hodinový rozhovor baskytaristy Rogera Glovera s Bobem Erzinem a záznam koncertu z festivalu Hellfest 2017, 2LP+DVD Edice, Limitovaný Boxset a v dnešní době samozřejmé digitální podobě.
Formace měla původně po vydání alba v plánu velkolepé evropské turné čítající 40 koncertů, které mělo trvat od června do listopadu. Zda a kdy se uskuteční za dané situace však zatím nevíme.

 

Zobrazeno 483 krát
Naposledy upraveno: út., 12. květen 2020 23:20
Pro psaní komentářů se přihlaste