Filip Rabenseifner

Filip Rabenseifner

Student muzikologie a mediálních studií, redaktor na KlasikaPlus.cz, copywriter na TopRanker.cz, editor zde na PresUP a správce facebookové stránky PRES.UPmedia.

13. mezinárodní festival soudobé hudby MusicOlomouc 2021 s podtitulem „WOMEN“, je zaměřen na ženy – skladatelky, interpretky – se zvláštním zacílením na autorky z oblasti Baltu. Festival je tvořen sedmi koncerty, na nichž zazní pět světových premiér. Na festivalu vystoupí orchestry, ansámbly a interpreti/interpretky z ČR, Slovenska, Švédska, a Estonska. Festival, který pořádá Univerzita Palackého v Olomouci a spolek MusicOlomouc, se koná ve dnech 11. 10. – 4. 11. 2021 v prostorách Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci, v Divadle na cucky a Redutě Moravské filharmonie Olomouc.
Už když na konci března kapela oznámila svůj koncertní live stream nazvaný Live in Očkovací centrum, bylo zcela jasné, že to bude šaškárna a divadlo ve velkolepém měřítku jedinečných Hentai Corporation. Realita však ve výsledku předčila očekávání. Na koncertě nechyběl Andrej Babiš, Miloš Zeman, nebo dokonce všemi milovaný Agent 005 % Jan Hamáček. No, ne tak úplně…
st., 31. březen 2021 14:52

GLOSA: Sobecký manifest

Nebylo by to snad ani Česko, kdybychom tu neměli jedinečné úkazy v ještě jedinečnějších situacích. Zatímco ve světě jsou pandemická čísla nižší, nebo spíš ne tak hrozná, kapely se, až na ojedinělé výjimky, nezdráhají rušit koncerty a nabádají své fanoušky k dodržování protiepidemických opatření, u nás je situace opačná. Čísla jsou děsivá, denně umírá přes dvě stovky lidí ve spojení s covidem a personál v přeplněných nemocnicích je na pokraji sil.
V posledních měsících je jedním z největších politických témat tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a to konkrétně účast Čínské CNG a Ruského Rosatomu v soutěži na tuto dostavbu. Mezi dalšími možnými uchazeči dukovanského tendru jsou podle dostupných informací severoamerická společnost Westinghouse, jihokorejská firma KHNP a francouzská EdF.
„My, jako System Of A Down jsme právě vydali po patnácti letech novou hudbu.“ Věta, které by se každý fanoušek kapely ještě před pár dny vysmál, věta, kterou začíná obsáhlé sdělení provázející vydání nových singlů Protect The Land a Genocidal Humanoidz.
Ačkoliv Deep Purple slaví neskutečných dvaapadesát let na scéně, svým posledním singlem dávají jasně najevo, že mají stále co nabídnout a do starého železa ještě rozhodně nepatří. Naopak to vypadá, že se na novém album vydávají úplně novou cestou. Kdy vyjde a co kapela chystá?
Loni se australská deathcorová kapela Thy Art Is Murder předvedla v Čechách hned dvakrát - poprvé v únoru jakožto předkapela pro jejich krajany Parkway Drive, podruhé v létě jako jeden z hlavních taháků festivalu Brutal Assault. Letos si splnili svůj sen halového headline tour, během kterého nevynechali opět ani Prahu a doprovázela je čtveřice stejně nekompromisních kapel - I AM, Fit For An Autopsy, Rivers of Nihil a Carnifex.
Mexico City - Ve čtvrtek 19. března obletěla svět zpráva o první oběti nového typu koronaviru COVID-19 v Mexiku. Jedná se o muže ve věku 41 let, který trpěl cukrovkou, jak napsala agentura Reuters.
Ačkoli jsou Deep Purple v České republice takřka každý rok a ve většině případů se nejedná o jednu zastávku v rámci tour, byl ve středu 4. prosince koncert kapely v ostravské Ostravar Aréně téměř do posledního místa vyprodán. Kapela sem zavítala po necelém roce a půl v rámci The Long Goodbye Tour, které má být jejich vůbec posledním. Bylo to však vážně naposled?
Los Angeles - I přes vážné zdravotní problémy a zrušené evropské turné, při kterém se měl ukázat i v pražské O2 Aréně, Ozzy Osbourne načerpal dostatek sil a za pouhé čtyři týdny dal dohromady novou desku.
Strana 1 z 2