pá., 24. duben 2020 20:17

Drazí „inflluenceři“, už toho nechte

Tři fotky paletky z drogerky, jedno selfíčko a jedna fotka s manžou a dítětem. Teď jedna fotka z výletu a taky fotky včerejší snídaně, obědu i večeře. Jedna fotka z fitka a jedna jakože selflove. Sem tam gramatická chybka v popisku, ale to zachrání dostatečné množství nejrůznějších emojis. Připomíná vám to někoho? Samozřejmě, že ano!

Éra blogů je dávno tam, kde bokovky které vždy nevzhledně zvýraznily má madla lásky. Není proto divu, že maminky na mateřské dovolené (a nejen ony!!!) zvolily jinou platformu, na níž můžou recenzovat rtěnky a plenky z déemka. Téměř každá má pak potřebu ukázat svůj vyšperkovaný, zároveň však pohodlný, outfit a jemně vyfiltrovaný, přesto naturální, obličej. Která jiná egocentrická síť by byla pro tento účel vhodnější než Instagram. A tak rychle, jako se vyprázdnily ulice. Tak stejně rychle se zamořil Instagram nekvalitními fotkami různých obličejů, dětí, outfitů, produktů i jídel, a ještě méně kvalitními recenzemi od různých rádoby influencerů. 

Nechápejte mě špatně. Nemám nic proti svobodě projevu a tvořivému duchu. Jen si nemyslím, že je úplně zdravé zveřejňovat každý prd, ať už vlastní či ratolesti. Ale kdo jsem já, abych soudila, že? Proto jenom snažně prosím… Drazí, to, že máte pár stovek sledujících z vás nedělá hvězdy, ani středobod vesmíru. Nehrejte si tedy, prosím, na odborníky a diktátory svých vlastních pravd či stylů.
A hlavně nemějte místo mozku z Instagramu kostku. 

Zobrazeno 608 krát
Naposledy upraveno: so., 25. duben 2020 06:43
Pro psaní komentářů se přihlaste