po., 6. březen 2017 22:38

Flames převálcovali New York Islanders, zásluhu na tom má i Michael Frolík

Michael Frolík a Jakub Nakládal Michael Frolík a Jakub Nakládal Zdroj: calgaryherald.com
Calgary - Český hokejový útočník hájící barvy Calgary Flames kanadsko-americké NHL Michael Frolík si v noci z neděle na pondělí připsal na své konto čtrnáctý gól. Podílel se tak na hladkém vítězství svého týmu nad New York Islanders. Kanadský domácí celek vyhrál sedmý zápas v řadě a pyšní se dvanáctým vítězstvím z posledních patnácti utkání. Rozpálené Calgary se tak v tabulce Pacifické divize dotáhlo na třetí Anaheim.

První třetina rozhodla celé utkání. V úvodní části zápasu jasně dominoval domácí tým, který zasypal gólmana Islanders Thomase Greisse 21 střelami. Ten úvodnímu nátlaku sice úspěšně vzdoroval, nicméně v patnácté minutě jej prostřelil z nulového úhlu právě Frolík, který tak odstartoval gólovou smršť. Krátce na to si další šťastný gól domácích připsal T.J. Brodie, který při sólové jízdě na bránu soupeře nahodil puk před bránu a ten díky nešťastné teči brankáře Greisse skončil v jeho síti. Zanedlouho po tom se skóre opět měnilo a opět to bylo zásluhou domácího celku. V osmnácté minutě bojoval Michael Ferland u mantinelu a pohotovou střelou překvapil hostujícího brankáře, který puk nestihl chytnout. Jako by toho nebylo za posledních pět minut první třetiny dost a brankář Greiss lovil puk ještě jednou. Po neúspěšném útoku Islanders se do rychlého protiútoku vrhli domácí a po krásné kombinaci střílel Sean Monahan puk do prázdné brány. Do šaten se šlo za velmi příznivého skóre pro domácí 4:0. S prvním gólem se hraje hned mnohem lépe. Zvláště pak s náskokem, který jsme si dokázali vybudovat,“ pochvaloval si trenér Flames Glen Gulutzan.

Do druhé třetiny nastoupili Islanders s novým brankářem Jeanem-Francoisem Berubem. Druhá část už nebyla tak atraktivní jako ta první, nicméně hostům se podařilo zmírnit náskok Flames. V osmé minutě při hře 4 na 4 se nastřeleného a odraženého puku na domácího gólmana Briana Elliotta zmocnil kapitán Islanders John Tavares a s klidem vstřelil první branku hostů.

Skóre se dále měnilo až v ke konci zápasu a opět ve prospěch domácích. Islanders se chystali k protiútoku, ale při předávce puku se dva hostující útočníci střetli, a tak následoval další rychlý protiútok Flames. Po hezké kombinaci před brankářem se z gólu radoval domácí Kris Versteeg a o vítězi klání se rozhodlo. V závěru utkání se ještě prosadil hostující Jason Chimera, nicméně jednalo se pouze o kosmetickou úpravu finálního skóre.

Vezeme se teď na skvělé vlně," chválil svůj tým kapitán Calgary Mark Giordano. Při takových sériích je důležité urvat co nejvíc bodů. Ale zároveň se musíme snažit ještě zlepšovat," dodal.