Anna Skopalová

Anna Skopalová

pá., 29. květen 2020 11:30

Nesrovnávej!

Anna Skopalová - Nesrovnávej Samostatný projekt fotožurnalistika, sportovní specializace
Brněnští obyvatelé mají od začátku ledna možnost využít první veřejnou lednici, a to přímo v centru města. Lednice funguje na velmi jednoduchém principu – lidé do ní mohou přinést čerstvé potraviny, o kterých vědí, že už je nestačí spotřebovat a zbytečně by skončily v koši. Ti, co si jídlo, například z finančních důvodů, nemohou dovolit, si jej mohou bez problému vyzvednout.
Michal Ďorď prožil téměř celé dětství v ústavní péči. Jako jeden z nejkritičtějších momentů svého života vnímá chvíli opouštění dětského domova. Bez přímé pomoci několika lidí by podle svých slov byl dnes úplně jinde. Mladí lidé v této situaci totiž často končí v dluzích nebo na ulici. Systém, který by s dětmi opouštějícími ústavní péči pracoval, totiž chybí. Právě na tuto problematiku reaguje nový projekt Správný start, který chystá program systematické podpory těchto mladých lidí.
Víťa Špalek se narodil s vývojovou vadou, kvůli které musí nosit protézu na pravé noze. Od osmi let se naplno věnuje stolnímu tenisu, rád lyžuje a jezdí na kole. Jeho velkým snem je vyhrát paralympiádu a být stejně tak dobrý jako děti bez handicapu. Již ve svých 13 letech se zařadil do české reprezentace handicapovaných hráčů stolního tenisu.
Kroměříž – Minulou sobotu přilákal zápas 1. Moravskoslezské fotbalové ligy mezi SK Hanácká Slavia Kroměříž a FC Hlučín zhruba 300 diváků. Dvacáté kolo soutěže nabídlo zápas mezi týmy, hájící dvě odlišné pozice v tabulce. Domácí kroměřížští Hanáci se již od začátku sezóny pohybují na posledních příčkách, kdežto hostující Hlučín je umístěn v čele. V zápase bylo možno vidět spousta gólových momentů a i přesto, že každý čekal dominanci hostů, opak byl pravdou.
Kroměříž – V rámci 18. kola Moravskoslezské fotbalové ligy přivítala SK Hanácká Slavia Kroměříž minulou sobotu na svém trávníku tým FC Velké Meziříčí. Před utkáním by málokdo tipoval dominanci domácího týmu. Jednalo se o zápas, ve kterém Velké Meziříčí obhajovalo 4. místo celkové tabulky, kdežto Kroměříž místo předposlední. I přes pochybnosti zvládli Hanáci první domácí jarní zápas skvěle.
Kroměříž – Minulý pátek vystoupila kapela Mňága a Žďorp poprvé za svoji třicetiletou kariéru v Kroměříži. V rámci jarního turné navštívila kapela kroměřížský Dům kultury, jehož velký taneční sál téměř vyprodala. Mňága nabídla posluchači starší osvědčené písně, a zároveň i nové kousky z nejmladšího alba s názvem Třínohý pes.
Zlín - Dvacáté kolo první fotbalové ligy nabídlo mimojiné zápas dvou moravských týmů FC Fastav Zlín a 1. FC Slovácko. Z moravského derby nevyšel ani jeden tým vítězně. Zlín, který už šest kol po sobě nezískal tři body, již od úvodu zápasu prohrával, ale těsně před koncem prvního poločasu skóre srovnal. Zlínský tým, hájící čtvrté místo ligové tabulky, tak může ztratit svoji pozici.  Naopak Slovácko pošesté za sebou neprohrálo a v jarní části tak ve čtvrtém duelu remizovalo.
Valašské Meziříčí - Známá kapela Mňága a Žďorp z Valašského Meziříčí letos slaví třicáté narozeniny od začátku jejich působení na hudební scéně. K tomuto významnému jubileu si sobě i svým posluchačům nadělila nové album. Deska s názvem Třínohý pes vyšla příznačně v pátek 3.března.
Calgary - Český hokejový útočník hájící barvy Calgary Flames kanadsko-americké NHL Michael Frolík si v noci z neděle na pondělí připsal na své konto čtrnáctý gól. Podílel se tak na hladkém vítězství svého týmu nad New York Islanders. Kanadský domácí celek vyhrál sedmý zápas v řadě a pyšní se dvanáctým vítězstvím z posledních patnácti utkání. Rozpálené Calgary se tak v tabulce Pacifické divize dotáhlo na třetí Anaheim.
Strana 1 z 2