po., 25. březen 2024 08:47

FRI(END)S trhá rekordy na hudebních platformách. Kim Taehyung podporuje své fanoušky i z vojenského prostředí

FRI(END)S single FRI(END)S single Zdroj: BIGHIT MUSIC: V
V pátek 15. března Kim Taehyung, jinak známý jako V, vydal svůj nový popový singl FRI(END)S, jehož styl se velmi liší od jeho nově vydaného alba Layover. Videoklip je tvořený ve stylu dark comedy, kde hraje hlavní roli samotný Taehyung jako muž bez naděje na lásku ve světě plném párů.
V ‘FRI(END)S’ Official MV HYBE LABELS

Vzhledem k tomu, že hudební klipy K-Popu se obvykle natáčejí v Jižní Koreji, nejsou videa příliš rozmanitá, drží se jednotvárného zpracování a neradi odstupují od zavedeného stylu. Tento klip je však odlišný právě proto, že Kim Taehyung si pro natáčení vybral prostředí Spojeného království, kde využil jinou atmosféru, než jakou by našel ve své domovské zemi. To mu umožnilo vložit do svého klipu větší různorodost a volnost než jakou mají jiná korejská hudební videa.

Hudební video je režírované britským fotografem a režisérem Samuelem Bradleym, který se proslavil focením a natáčením například pro rockovou skupinu The 1975, Gucci, nebo Britský a Americký Vogue. Ve videu hraje také britská herečka Ruby Sear, známá pro svou roli v seriálu Netflix Gentlemani, která ztvárňuje Taehyungovu milostnou polovičku.

Do poloviny videa je V osamělý, prochází životem obklopený páry, které se všude líbají. Poté ho srazí auto a on má najedou přítelkyni ve světě, kde se všichni hádají. Na konci videa můžeme vidět Taehyunga ležícího v posteli vedle sebe samého. Zpráva skrývající se ve videu může znít takto: Nemůžete být šťastni ve vztahu, ani bez partnera, dokud nezačnete milovat sami sebe. Ve videu je ztvárněna rozmanitost lásky, včetně mnoha LGBTQIA+ párů. Zastoupeny jsou všechny věkové kategorie, pohlaví, etnika a další charakteristiky. Jižní Korea je stále konzervativní zemí s málo právy pro komunitu LGBTQIA+. Takže je obdivuhodné, když V otevřeně projevil svou podporu. ARMY’s (fanoušci BTS) vyjadřují své nadšení skrze sociální sítě. Váží si nejen Taehyungovy otevřenosti vůči LGBTQIA+ komunitě, ale také toho, že i když je tento K-pop idol zrovna na vojně, neváhá pro své fanoušky udělat vše, aby se necítili příliš odloučení.

Hudební žebříčky

Spotify – Na Spotify debutoval FRI(END)S na 7. místě globálního žebříčku Spotify s 4 728 233 streamy. Jde o největší celosvětový debut mužského umělce a K-popu v roce 2024.
YouTube – Na YouTube debutovalo FRI(END)S na 1. místě v žebříčku Global Top Music Videos, denním žebříčku nejpopulárnějších hudebních videí na platformě.
iTunes – Skladba FRI(END)S obletěla globální hitparády a debutovala na 1. místě v celosvětovém i evropském hitparádě iTunes.
Kromě toho se skladba dostala na první místo v žebříčku nejlepších skladeb iTunes ve více než 90 zemích, včetně Argentiny, Austrálie, Kambodže, Kanady, Kolumbie, Dánska, Finska, Francie, Německa, Hongkongu, Indie, Indonésie, Japonska, Singapuru, Tchaj-wan, Thajsko, Spojené státy americké a další. Díky tomu se FRI(END)S stala písní vydanou v roce 2024 s nejvíce #1 na iTunes.

 

Zobrazeno 136 krát
Naposledy upraveno: út., 2. duben 2024 12:44
Pro psaní komentářů se přihlaste