st., 2. prosinec 2015 12:20

Ghost of You zahájili sérii benefičních koncertů

Ghost of You v Hranicích Ghost of You v Hranicích Zdroj: Veronika Hegarová
Hranice – Brněnská kapela Ghost of You přivezla do Hranic koncert psychedelického popu. V pátek 20. listopadu se v hranickém City Baru sešli nejen příznivci kapely, ale také pořadatelský tým festivalu Letiště. Koncert, který začínal v deset hodin večer, totiž pořádala právě tato hranická partička. Kapela koncertuje po celé České republice, má za sebou také vystoupení v několika evropských městech. Po neúspěšném druhém ročníku festivalu Letiště, který přerušil lokální orkán, si pořadatelé připravili sérii benefičních koncertů. Do Hranic mají v plánu pozvat kapely, které nakonec na festivalu nemohly vystoupit, ale také další hudební skupiny a DJs.

"Když jsem Ghost of You poprvé viděla naživo, věděla jsem, že chci jejich koncert v Hranicích," netají se Martina Černá, jedna z pořadatelek festivalu i plánovaných koncertů. Organizování podobných benefičních akcí je však teprve na začátku. Podle Černé nás čeká ideálně jeden koncert za měsíc. "Momentálně spolupracujeme na organizaci koncertu Chantal Poullain s hranickým Kiwanis klubem. V příštím roce bychom do Hranic chtěli dostat další kapely, například Peter Pan Complex nebo Circus Problem, kteří kvůli počasí nevystoupili na festivalu," dodává Martina Černá, která doufá, že společně dokážou pozvednout kulturu v Hranicích a okolí.

Ghost of You: Atmosféra na malém koncertu je mnohdy lepší než ve velkém klubu

Ghost of You do Hranic přijeli z Brna. Po cestě se stihli zastavit také v Olomouci, v pátek odehráli koncert na akci Noc venku, v sobotu je pak bylo slyšet v hranickém City Baru. Kde však hrají nejraději? A jak dlouhá vedla cesta k jejich novému albu? To nám v rozhovoru prozradili členové Jiří Habarta a Tomáš Novohradský.

Včera jste hráli na akci Noc venku Olomouc, jaký byl koncert?

Tomáš: Pamatuješ si ten koncert?

Jirka: A jo pamatuju. Bylo to příjemné v tom, že to byl takový nečekaný open-air. Na to, že je listopad, to bylo fajn, počasí vyšlo, lidí taky přišlo dost. Pro nás to znamenalo trošku změnu po všech těch klubových akcích.

A nocovali jste taky venku?

Tomáš: De facto jo, ale v hospodě.

Jirka: Ale nevyhodili nás, naštěstí jsme si vybrali nonstop.

Jak se vám hrálo dnes před hranickým publikem?

Jirka: Zpozorovali jsme docela pozitivní zpětnou vazbu. I když po dobu koncertu je vlastně člověk většinou tak trochu mimo. Ale pořadatelé nám řekli, že ohlasy jsou pozitivní, a to to nečekali ani oni. Mám z toho dobrý pocit, snad i lepší než ze včerejší Olomouce.

Tomáš: Ve finále jsme byli docela mile překvapení.

Jaké pro vás bylo hrát v malém klubu? Jste zvyklí, nebo vystupujete spíš na větších koncertech?

Jirka: My se nebráníme ničemu. Malé koncerty jsou mnohdy lepší, ta atmosféra, kterou lidi vytvoří, je lepší než v těch větších klubech. Myslím, že i naše muzika se lépe projeví v menším prostoru. A taky je to možnost, jak navštívit nová místa.

Je nějaké místo, kam se opravdu rádi vracíte? Kde máte oblíbené publikum?

Jirka: Nejlepší je to pořád v Brně. Snažíme se ale jezdit, co to jde, i na nová místa. Rád vzpomínám taky na SZIGET v Maďarsku nebo na Rumunsko. Tam se i ti, co vycestovali z Česka, proměnili v úplně jiné lidi. Byla tam neskutečná atmosféra. Rádi bychom navštívili i další evropská města, snad v rámci turné příští rok.

Takže plánujete evropské turné?

Jirka: To je ještě ve hvězdách. Rozhodně chceme, pořád na to myslíme.

Snad to s novým albem vyjde. Jak jste se vlastně dostali k jeho vydání? Jste spokojení?

Jirka: Cesta byla dlouhá. Jsou tam i starší písničky, repertoár prošel ořezem a ta práce trvala více než rok.

Tomáš: Museli jsme vybrat, jaké songy tam budou a kde je nahrajeme. A v neposlední řadě jsme tak museli řešit finance.

Jirka: Udělali jsme pro to maximum, teď jsme moc spokojení. Ohlasy máme velmi pozitivní.

Závěrem prozraďte, jak jste se dostali k týmu, který v Hranicích pořádá festival Letiště?

Tomáš: Nedávno jsme se s nimi seznámili, takže spolu komunikujeme jen chvíli. Ta jejich práce má velký potenciál a my jim určitě přejeme hodně štěstí.

Jirka: Moc tomu fandíme. Kdo ví, co bude dál, ale určitě bych nevyloučil další spolupráci.

Zobrazeno 1558 krát
Naposledy upraveno: pá., 4. prosinec 2015 14:15
Pro psaní komentářů se přihlaste