Veronika Ježíková

Veronika Ježíková

čt., 7. prosinec 2017 08:51

Česká pošta v roce 2017

Samostatný projekt ekonomická/psaná žurnalistika.
čt., 7. prosinec 2017 08:49

Den doručovatelem vs. den zákazníkem

„Tak, tady je náš stůl, tady se připravíme na pochůzku,“ vysvětluje mi ve velkém sále moje dnešní průvodkyně světem doručování Pavla. Kolem nás se pohybuje několik dalších doručovatelů v modrožlutých uniformách, kteří si ke svým stolům nosí štosy dopisů k roztřídění. „Doručujeme do Kelče, Lhoty, Babic, Němetic, Kladerub a Komárovic,“ sděluje s klidem zkušená doručovatelka a ukazuje mi, do kterých přihrádek patří dopisy do jednotlivých vesnic. Poslušně třídím, ale se zděšením myslím pouze na velikost těchto obcí, počet domů, počet obyvatel, počet kilometrů a hlavně – na počet kilogramů dopisů. Tohle jsem nečekala.
Nakupujete vánoční dárky online? Necháváte si je doručovat prostřednictvím České pošty?
Na poště poprvé pracovala v roce 1991, teď se po více než dvaceti letech k práci na poštovní přepážce vrátila. Eva Svobodová každý den s úsměvem vydává balíky, přijímá listovní zásilky na hlavní poště ve Valašském Meziříčí. Ovládá také bankovní transakce, balíkový sklad, přijímá zásilky z poštovního depa a od balíkových doručovatelů. Náplň její práce je široká. V předvánočním provozu je však ještě mnohem náročnější.
V roce 1996 začínala jako doručovatelka ve Frýdku-Místku, nyní má pod sebou přes padesát zaměstnanců. Doručovatelství je pro Pavlu Pavelkovou srdcovou záležitostí a hlavně pěknou prací. Sportovkyně a trenérka mládežnického volejbalu se do Valašského Meziříčí přestěhovala před pěti lety a její cesta vedla znovu na Českou poštu. Nyní pracuje na postu vedoucí doručovatelů na místní pobočce pošty.
K předvánočnímu provozu na České poště neodmyslitelně patří zvýšený počet poslaných balíků. Klienti České pošty jich v letošním předvánočním období posílají rekordní počet. V loňském roce dosáhla pošta špičky až 19. prosince 2016, kdy bylo na pobočkách dohromady podáno 328 711 kusů balíků. Letos rekord padl již o měsíc dříve, v pondělí 20. listopadu pošta přijala 341 848 kusů balíků. „Je evidentní, že letošní předvánoční provoz opět posune hranici přepravených vánočních dárků,“ sdělil Matyáš Vitík, mluvčí České pošty.
út., 3. květen 2016 14:12

Outlander - seriál pro holky?

Když mi moje kamarádka řekla, že si zahrála jako komparsistka v seriálu Outlander, záviděla jsem jí, přesto, že jsem neviděla ani jeden díl. To ale nebylo nic proti tomu jak jí závidím teď, když jsem shlédla celou první sérii. Seriál, jehož název je do češtiny přeložen jako Cizinka, je romance odehrávající se v dechberoucí skotské krajině v dobách dávno minulých. Hlavní hrdinka totiž nepřicestovala z jiného místa, ale z jiného času.
Hranice – Že rap, cimbál a především akustická hudba nejdou dohromady? To vyvrátili Prago Union na svém koncertě v divadle Stará Střelnice. Rappeři si totiž přizvali kapelu Champion Sound se dvěma suzafony, kytarami a cimbálem. Pódium plné hudebníků ve čtvrtek večer rozproudilo hranické publikum, ale také návštěvníky, kteří na koncert přijeli zdaleka.
Hranice – Air Force Production, kteří v Hranicích pořádají festival Letiště, nezaháleli ani o velikonočních svátcích. V pátek 25. března uspořádali v City baru další ze série koncertů, díky kterým chtějí hranickému publiku přiblížit mladé, perspektivní kapely.
st., 30. březen 2016 18:57

Jeden svět v Olomouci už odstartoval

Olomouc - Filmový festival s lidkoprávní tematikou Jeden svět je zpět v Olomouci. Na filmy si návštěvníci mohou zajít do kina Metropol a Muzea Umění od úterý 29. března až do soboty 2. dubna. Kromě filmů se však mohou těšit na různé debaty, přednášku bývalého rektora univerzity Josefa Jařaba nebo koncert kapely Plees the trees v Jazz Tibet Clubu.