po., 15. květen 2023 11:36

GLOSA: Jeden led nestačí do drinku, natož do Olomouce

Olomoucká "plechárna". To prostě na tak velké město nestačí. Olomoucká "plechárna". To prostě na tak velké město nestačí. Zdroj: hc-olomouc.cz
Univerzitní liga ledního hokeje je ambiciózní projekt, který odstartoval teprve před několika lety. Za poměrně krátkou dobu své existence získal v univerzitních městech velkou popularitu. Olomouc je ale výjimkou. Také kvůli tomu, že Univerzita Palackého nehraje své domácí zápasy v Olomouci, ale dojíždí do 25 kilometrů vzdáleného Uničova.

Na zimní stadion v Uničově se vejde něco přes 3 tisíce diváků. Při zápasech olomouckého univerzitního týmu byl v rámci minulé sezony zaplněn jen z několika tisícin. A to jen při dobrých dnech. Občas se stávalo, že kromě hráčů, realizačních týmů a kameramanů na stadionu nikdo nebyl.

Ona také vstupenka na takový zápas stála 80 korun. A za hokej, který byl někdy v Uničově k vidění by měl klub možná naopak platit potenciálním divákům. Je to pochopitelné. Na některé ligové zápasy se hráčů sešlo třeba jen třináct a to potom moc hezký a fyzicky náročný hokej nezahrajete.

V minulosti probíhala vyjednávání o tom, že by se alespoň jeden zápas olomoucké univerzity odehrál na Zimním stadionu v Olomouci. Tato vyjednávání ale ztroskotala. V jiných městech jsou studenti a fanoušci univerzitního hokeje přitom schopni zaplnit i veliké svatostánky. Během druhého kola minulé sezony vidělo výhru brněnské Masarykovy univerzity proti VUT v hale Rondo 7 700 diváků. To už je slušná návštěva.

Jeden led nestačí ani do drinku, natož městu o velikosti Olomouce. Jak řekl v rozhovoru spoluzakladatel ligy Vilém Franěk: „Jediné, co dokáže posunout univerzitní hokej, jsou univerzitní stadiony.“ Pokud chtějí olomoučtí ale přilákat na své zápasy nějaké diváky, bude se v příští sezoně muset i výrazně zvednout kvalita předváděné hry.

Zobrazeno 122 krát
Naposledy upraveno: čt., 18. květen 2023 23:05
Pro psaní komentářů se přihlaste