Vilém Pospíšil

Vilém Pospíšil

Univerzitní liga ledního hokeje je ambiciózní projekt, který odstartoval teprve před několika lety. Za poměrně krátkou dobu své existence získal v univerzitních městech velkou popularitu. Olomouc je ale výjimkou. Také kvůli tomu, že Univerzita Palackého nehraje své domácí zápasy v Olomouci, ale dojíždí do 25 kilometrů vzdáleného Uničova.
po., 16. květen 2022 19:16

Quo vadis, Olomoučane? Jen k autu...

Průzkum o dopravě po Olomouci, který se uskutečnil loni v říjnu, měl vedení města ukázat například i to, jak dopravní situaci ve městě ovlivnila pandemie koronaviru. A vyplynulo z něj, že bychom možná brzy mohli narazit na krásný kruhový objezd okolo Sloupu Nejsvětější Trojice podobně, jako na Praze 1.
Prezident Miloš Zeman odmítá jmenovat do funkce ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti). Podle Zemana je Lipavský málo kvalifikovaný a vyčítá mu postoje k Izraeli či Visegrádské čtyřce.
Novým děkanem Filozofické fakulty Univerzity Palackého se stal historik Jan Stejskal. Ve volbách, ve kterých byl jediným kandidátem, mu svůj hlas dalo 18 senátorů. „Jistě jste si všimli, že o tu funkci byl veliký zájem, rvačka byla opravdu veliká, byl to těžký souboj hned od začátku do konce,“ říká s úsměvem muž, který bude stát v čele fakulty v následujícím funkčním období.
pá., 10. prosinec 2021 12:12

Okamura byl opět zvolen předsedou SPD

Hnutí SPD i v příštích třech letech povede Tomio Okamura. Na dnešní volební stranické konferenci, která se vzhledem k pandemické situaci konala online, ho delegáti zvolili předsedou.
Miloš Vystrčil uvedl, že na dalším kongresu Občanské demokratické strany nebude obhajovat post místopředsedy. Chce se naplno věnovat práci v Senátu a mít více času na rodinu.
so., 4. prosinec 2021 14:05

GLOSA: Jak se volí předseda

Když dva dělají totéž, není to totéž. 10. listopadu zasedal Akademický senát Filozofické fakulty univerzity Palackého a souběžně probíhala ustavující schůze nově zvolené Poslanecké sněmovny. Oba tyto orgány volili svého nového předsedu. Rozdíly mezi průběhem obou jednání byly značné. Na akademické půdě se například skoro pět hodin neobstruovalo…
st., 14. duben 2021 21:42

UEFA rozdala tresty v kauze Kúdela

Nyon - Disciplinární komise UEFA rozhodla o trestech pro slávistického obránce Ondřeje Kúdelu a hráče Rangers FC Kemara Roofeho a Glena Kamaru. Slávistický obránce dostal za rasistickou úražku stopku na deset utkání na evropské a reprezentační úrovni.
Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, předseda ODS Petr Fiala a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka podepsali v neděli koaliční smlouvu koalice SPOLU. Zpečetili tak společný vstup do voleb. Cílem koalice je podle Fialy vyhrát volby. Volební program by měla koalice schválit do 18. dubna.
Podle trenéra Jaroslava Šilhavého má český výběr šanci poprat se minimálně o druhé místo, které znamená baráž. „Kdyby se povedlo postoupit, byl by to obrovský úspěch. Všichni si to přejeme a uděláme pro to maximum," řekl Šilhavý.
Strana 1 z 2