so., 27. listopad 2021 10:53

Glosa: Reklama na ticho na pouťovém zápase reprezentace

Česko - Kuvajt Česko - Kuvajt Zdroj: Jakub Piskoř
Zápas s Kuvajtem měl Českou fotbalovou reprezentaci připravit na poslední kvalifikační zápas s Estonskem. Utkání ale většinu hry připomínalo spíše boj prvoligového týmu s divizním na neutrálním stadionu. Zní to jako nuda. Naštěstí pro české fanoušky měli naši střelecký den a v útoku Michaela Krmenčíka.

Nejdražší lístky na hlavní tribunu stály téměř 500 korun. Což je na přátelské utkání s nezajímavým soupeřem, a ještě v době, kdy lidé šetří každou korunu, poměrně dost. Na tribunu za bránou, tedy za tu nejlevnější, zaplatil fanoušek 290 korun. A slovo fanoušek zde není napsáno jen tak. U těchto vstupenek byl totiž přidán dodatek „sektor pro aktivně fandící fanoušky“. Fanoušků na tribuně nakonec moc nebylo, za to diváků se na sedačky za bránou posadilo požehnaně. Což není až tak velkým překvapením.

Při zápasech Sigmy Olomouc je atmosféra také bídná, a to je k vidění někdy i lepší fotbal. V Ostravě se hrál měsíc zpátky sice kvalifikační zápas, ale také s nepříliš atraktivním soupeřem v podobě Běloruska. Atmosféra zde byla skvělá, a proto zůstává otázkou, proč se nehraje častěji v Ostravě nežli v Olomouci.

Pár skalních fanoušků na Andrově stadionu se přece jen snažilo vytvořit atmosféru odpovídající reprezentačnímu zápasu. Ze všech pestrých pokřiků, které měli čeští hooligans připraveny se neujal žádný. Češi mají totiž rádi klasiku – pivo, klobása a povzbuzování Česko! Česko! Česko! Někteří si za celý večer neužili ani jedno. Jediné otevřené okénko s občerstvením pro celou tribunu za bránou kupodivu nestačilo a fronta byla téměř nekonečná. I tak se spousta přítomných vydala odvážně stoupnout do řady.

Ovšem není se čemu divit, ono bylo totiž odvážné i samotné sledování zápasu. Naštěstí český výběr trénuje Jaroslav Šilhavý a ten se nebál do útoku poslat Michaela Krmenčíka. Pravdou je, že se o něm v posledních dnech hodně mluvilo. Svým dětinským chováním si totiž proti sobě dokázal poštvat fanoušky Plzně i Slavie. Těm ostatním, jak se na Andrově stadionu ukázalo, je pro smích.

Po pár dotecích s míčem se jen potvrdilo, že je absolutně z formy. Svou kvalitou se vyrovnal maximálně atmosféře na stadionu a protihráčům z Kuvajtu. Pro diváky byl ovšem příjemným bavičem a možná právě slávistickému „Krmelcovi“ můžou nakonec organizátoři děkovat, že většina fanoušků zůstala na tribuně tak dlouho. V druhém poločase se úroveň utkání zlepšila. Promrzlí fanoušci si mohli zakřičet gól a vyskočit ze sedaček celkem sedmkrát. Nejvíce je samozřejmě potěšila branka Filipa Nováka, před kterou muž zápasu Krmenčík netrefil balón a místo radosti z branky spoluhráče se jen naštvaně vztekal na trávníku.

Dá se říci, že neprohloupili ani ti fanoušci, co na stadion přišli, ani ti co nepřišli. Nejhůře na tom ovšem skončili ti, co si ve 21. století, kde se moderní technologie využívají na každém rohu, nevytiskli vstupenku. Malým písmem na lístku totiž stojí: „eVstupenka v mobilu nebude přijata jako platná“. Snad si tito ať už fanoušci nebo diváci užili příjemný večer někde jinde. Příště již jistě dorazí s vytisknutou vstupenkou a snad i na kvalitnější fotbal.

Zobrazeno 111 krát
Naposledy upraveno: ne., 28. listopad 2021 20:37
Pro psaní komentářů se přihlaste