Jakub Piskoř

Jakub Piskoř

S tenisovou kariérou skončila Monika Wawrzyczková již ve dvaceti letech, tenisu se však věnovat nepřestala a momentálně působí jako trenérka dětí v Havířově. Spolu se svým bratrem Andrejem Wawrzyczkem je v klubu Tenis Hill Havířov již od počátku, jelikož právě jejich otec areál vybudoval. Před narozením dítěte trenérka trávila na kurtu téměř celý den. Teď už se ale soustřeďuje jen na nejmenší děti v kategorii minitenis a babytenis. „Na kurtu už celé dny trávit nechci, a to především kvůli synovi,“ vysvětluje.
Hanácký pivovar od roku 2015 navazuje na dlouholetou tradici pivovaru, který sídlil v olomoucké části Holice. Hlavní myšlenkou je vyrábět lokální pivo z místních produktů. A také pomáhat ostatním. V pivovarnictví to totiž není žádný ostrý konkurenční boj. Všechny minipivovary mají podobné problémy a spíše si snaží vyjít vstříc.
Z bývalého industriálního areálu na Zbrojovce již mnoho budov nestojí. Pracovní stroje už zde budují Novou Zbrojovku, moderní plnohodnotnou čtvrť. Přesto jedna budova opodál zůstává nedotčená. A tato budova, ačkoliv to tak nevypadá, je curlingovou halou. Jedinou na Moravě a ve Slezsku. Druhý díl z cyklu Ledová Košťata pojednává o tom, jak se hraje v Brně.
Po dvou letech se v základní části nejlepší hokejové ligy světa opět odehrálo standartních 82 zápasů, jelikož soutěž nebyla ovlivněna koronavirem. Na začátku května tudíž může vypuknout vrchol sezóny a tím je právě play off. Ambice na zisk Stanleyova poháru má hned několik týmů a už od prvního kola by měly být vyřazovací boje nesmírně vyrovnané.
Olomouc - Sparta přijela na Hanou s myšlenkami na titul. Jejich soupeř navíc v posledních zápasech neoplýval oslnivou formou a tak to pro Pražany v rámci 30. kola Fortuna ligy neměla být náročná zkouška. Vývoj utkání byl však opačný než se před úvodním hvizdem očekávalo. Domácí trenér Václav Jílek, který před dvěma roky působil právě ve Spartě, použil systém s třemi obránci a hosté byli bezradní. Výkon, který na Andrově stadionu Sparťani předvedli, by nestačil ani na druhou ligu a prohráli 2:0.
Olomouc - Hráči UP Olomouc zažili rozporuplnou sezónu. Do play-off totiž univerzitní celek postoupil až z poslední osmé příčky, nakonec mu ale chyběl jen krůček do finále.
Poslední únorový týden nabídl v tenisovém prostředí hned 3 mužské turnaje ATP a dva ženské WTA. Čeští diváci se upínali zejména na prestižní turnaj v Kataru, kde byly k vidění hned 4 české hráčky. Tažení Barbory Krejčíkové, Petry Kvitové, Terezy Martincové a ani Kateřiny Siniakové však nemělo dlouhého trvání. Překvapivé a možná i životní výsledky se ale zrodily jinde.
Zápas s Kuvajtem měl Českou fotbalovou reprezentaci připravit na poslední kvalifikační zápas s Estonskem. Utkání ale většinu hry připomínalo spíše boj prvoligového týmu s divizním na neutrálním stadionu. Zní to jako nuda. Naštěstí pro české fanoušky měli naši střelecký den a v útoku Michaela Krmenčíka.
Letošní nováček v NHL ze Seattlu se představil doma fanouškům již pošesté. Tentokrát byli jeho soupeřem Anaheim Ducks. V tomto divizním souboji se nakonec po přestřelce mohli z vítězství radovat Kačeři.
V Hanácké metropoli se nachází čtyři různé typy golfových plácků. Každý z nich ale slouží k jinému užívání. Abychom si udělali lepší přehled, jaký je rozdíl mezi jednotlivými golfy, rozhodli jsme se všechny druhy vyzkoušet a zhodnotit. Nejprve jsme prozkoumali minigolf, následně adventure golf, discgolf a jako poslední jsme si vyzkoušeli i golf samotný.
Strana 1 z 2